Масова вакцинація від коронавірусу розпочнеться не раніше середини 2021 року — ВООЗ
Масова вакцинація від коронавірусу розпочнеться не раніше середини 2021 року — ВООЗ
Масової вакцинації від коронавірусу слід очікувати не раніше середини 2021 року. Такий прогноз зробила представниця Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Маргарет Харріс, повідомляє Reuters.
«Ми дійсно не очікуємо масової вакцинації до середини наступного року. Третя фаза випробувань повинна зайняти більше часу, тому що нам необхідно побачити, наскільки вакцина захищає від хвороби і наскільки вона безпечна», — сказала Харріс про вакцини, які вже проходять клінічні випробування на людях.
Представниця ВООЗ підкреслила, що всі дані випробувань повинні бути опубліковані і зіставлені між собою. Вона повідомила що багато людей вже зробили щеплення, але ВООЗ поки так і не знає, наскільки ефективною є та чи інша вакцина.
За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, на початок вересня вже 33 вакцини від COVID-19 досліджуються клінічно, тоді як на початок серпня таких вакцин було 25.
11 серпня Росія офіційно зареєструвала вакцину від коронавірусу «Супутник V». Щоправда, експерти сумніваються, чи пройшла вона необхідні випробування.
Державне управління у справах інтелектуальної власності Китаю видало на початку серпня перший патент на вакцину від COVID-19. Його отримали Академія військово-медичних наук Народно-визвольної армії і компанія CanSino Biologics. Дослідження на мишах і морських свинках показали хороший результат, але її ще не випробовували на людях.
Розробкою вакцини від коронавірусу займається й американська фармацевтична компанія Moderna. Як повідомляє компанія, що її експериментальна вакцина від коронавірусу безпечна і показала свою ефективність у всіх вікових групах, включаючи людей похилого віку.
Нагадаємо, науковці зі США встановили, що коронавірус SARS-CoV-2 дуже мало мутував з грудня 2019 року, коли його вперше виявили в Китаї. Тому для боротьби з пандемією буде досить навіть однієї ефективної вакцини. Вчені дійшли до таких висновків після генетичного аналізу послідовностей вірусу від більш ніж 27 000 інфікованих з 84 країн світу.
Фото: Unsplash