Державна друкарня Білорусі вже втретє відмовляється друкувати «Комсомольську правду». Газета публікує фото з протестів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Державна друкарня Білорусі вже втретє відмовляється друкувати «Комсомольську правду». Газета публікує фото з протестів
Державне видавництво «Білоруський будинок друку» втретє за тиждень відмовилось друкувати свіжий номер газети «Комсомольська правда» в Білорусі. Сьогодні також не вийшла друком і газета «Народна Воля», повідомляє «Радіо Свобода».
Для «Комсомольської правди» це вже третій номер за тиждень, який не друкує «Білоруський будинок друку». До цього там відмовилися друкувати номер за 18 серпня, на обкладинці якого була фотографія 200-тисячного «Маршу свободи» в Мінську. Тоді редакція знайшла іншу друкарню, номер потрапив в кіоски з запізненням.
Також у друкарні відмовились друкувати номер за 20 серпня, на обкладинці якого була фотографія мітингу в Гродно, де влада пообіцяла піти на поступки протестувальникам.
Яке фото розмістили на обкладинці сьогоднішнього номера, який не вийшов в друк, не повідомляється.
15 серпня «Комсомольська правда» поставила на обкладинку свіжого номера фотографії людей, які були побиті в ізоляторі на вулиці Окрестина після розгону акцій протесту. Їх супроводжувала фраза заступника глави МВС Білорусі Олександра Барсукова про те, що на Окрестина «знущань ніяких не було».
Це був останній номер «Комсомольської правди в Білорусі», випущений «Білоруським будинком друку». Деякі читачі скуповували по кілька примірників газети, щоб роздавати їх людям на вулицях. У редакції повідомляють, що ще лишилось кілька випусків газети за 15 серпня.
Вот он https://t.co/1a5go9EKrT
— KP in Belarus (@kpby) August 20, 2020
Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За попередніми результатами, Олександр Лукашенко здобув понад 80%, а кандидатка від опозиції Світлана Тіхановська — близько 10%. Проте вона відмовилася визнавати офіційні результати виборів і закликала людей протестувати.
У різних містах країни розпочалися протести, які влада жорстоко придушує, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі.
11 серпня Світлана Тіхановська покинула Білорусь і прибула в Литву. Протести у країні тривають.
З дня виборів у Білорусі були перебої з інтернетом, роботою соціальних мереж і месенджерів, а також і великих інтернет-медіа. Чинний президент Олександр Лукашенко стверджує, що інтернет у країні вимкнули нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення».
12 серпня доступ до соціальних мереж, месенджерів, пошукових систем, місцевих та іноземних видань частково відновили.
16 серпня у столиці Білорусі Мінську відбулось два мітинги - один на підтримку Олександра Лукашенка, інший проти. Другий мітинг виявився найчисельнішим в історії сучасної Білорусі - в ньому взяли участь понад 200 тисяч осіб. На протести в інших містах вийшло кілька десятків тисяч білорусів.
Фото: Белсат ТВ