1700 повідомлень про можливі порушення результат Twitter-трансляції місцевих виборів

00:00,
4 Листопада 2010
381

1700 повідомлень про можливі порушення результат Twitter-трансляції місцевих виборів

00:00,
4 Листопада 2010
381
1700 повідомлень про можливі порушення   результат Twitter-трансляції місцевих виборів
Волевиявлення громадян на місцевих виборах 31 жовтня могло бути спотворене внаслідок численних порушень підчас голосування і підрахунку голосів.

Про це свідчать численні повідомлення з більшості регіонів України від вітчизняних інтернет-користувачів, які взяли участь у Twitter-трансляції місцевих виборів 2010. Серед 19 450 повідомлень перебігу виборів близько 1700 стосувалися можливих порушень. Значна кількість із них ‑ свідчення від учасників Twitter-трансляції, журналістів, спостерігачів, громадських активістів та інших безпосередніх очевидців виборів з усіх куточків України.

 

Twitter-трансляції місцевих виборів ‑ це інноваційний проект застосування інструментів інтернету і нових медіа для відстеження виборчого процесу громадянами від МГО «Інтерньюз-Україна». Використовуючи відповідні хештеги (#elect_ua, #elect_sos etc), користувачі Мережі фіксували перебіг виборів і можливі порушення, надсилаючи їх на сервіс Twitter. Уся інформація надходила на Twitter.com та на сайт проекту ElectUA.org.

Приклад повідомлення у Twitter'і

 

Масиви інформації про можливі порушення (короткі повідомлення, фото і відео), позначені хештегом #elect_sos, є у відкритому доступі. Дослідити викладені в повідомленнях факти та припущення може кожен, від міжнародних спостерігачів, експертів із виборчого законодавства до учасників перегонів і пересічних виборців. Архів повідомлень 1, архів повідомлень 2.

 

Втім, кількість повідомлень про порушення в дійсності може бути у рази більшою, тому що не всі користувачі Twitter'а, які висвітлювали вибори, знали про хештег #elect_sos.

 

«Twitter-трансляція виборів не претендує на роль місії спостереження за виборами, оскільки це не було метою проекту. Однак її результати вражають, адже це 19 450 повідомлень з усіх куточків України, з яких майже 10% стосуються порушень. Передусім це результат зусиль усе більшої кількості активних громадян, які використовують новітні технології. І частина з них ‑ спеціально навчені учасники проекту, водночас взяли участь і офіційні спостерігачі на виборах, громадські активісти, журналісти»,‑ зазначив Віталій Мороз, керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна».

 

Перша Twitter-трансляція відбувалася у січні-лютому 2010 р. на виборах президента. Серед 18 840 повідомлень 370 стосувалися можливих порушень. І хоча кількість українських користувачів Twitter'а з початку року зросла більш як удвічі, число повідомлень про порушення на місцевих виборах восени 2010-го зросла більш як утричі.

 

«Ми сподіваємося, що результати Twitter-трансляції виборів будуть у нагоді усім тим, хто хоче більш чітко відтворити картину виборів», ‑ підсумував Андрій Кулаков, директор програм МГО «Інтерньюз-Україна».

 

Довідка:Що таке Twitter-трансляція?

Офіційний сайт electua.org

 

Контакти:

Віталій Мороз, керівник програм нових медіа МГО «Інтерньюз-Україна»

vitaliy.moroz@gmail.com 067 243 63 66

Андрій Кулаков, директор програм МГО «Інтерньюз-Україна»

akulakov@internews.ua 067 243 63 56

 

"Медіаграмотність"

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду