Українське іномовлення планує залучати близько 100 млн грн на рік за рахунок реклами та пожертв
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Українське іномовлення планує залучати близько 100 млн грн на рік за рахунок реклами та пожертв
У відповідь на запитання народної депутатки Ольги Червакової про те, чи вже проведені переговори щодо розповсюдження сигналу каналу та чи є підписані контракти, міністр повідомив, що мав зустрічі з більш ніж 20 послами і представниками дипломатичних місій, зокрема Туреччини, Греції, Канади, Австралії, Ізраїлю, Болгарії. «Уже зараз підписані угоди з кабельними операторами Австралії, Канади, Греції, Молдови, балтійських країн – Литви, Естонії, Латвії. 1 грудня UATV буде транслюватися за підписаними угодами й отримає десятки мільйонів глядачів», - повідомив пан Стець.
На запитання народного депутата Руслана Демчака про плани поширення супутникового сигналу каналу UATV на Сибір, Казахстан і Середню Азію, Юрій Стець відповів, що вже зараз UATV мовить із трьох супутників: з Galazy 19 – на Америку, з Amos 3 – на Європу, з Azerspace 1 – на Азію. «Уже сьогодні цей сигнал отримує Азербайджан і протягом тижня ми вийдемо там у кабельні мережі – про це домовленість уже є», - додав він.
Народна депутатка Олена Кондратюк запитала про плани збільшити обсяг фінансування іномовлення з огляду на те, що Росія витрачає на Russia Today близько 300 млн доларів на рік. А народний депутат Юрій Левченко запропонував прописати фінансування іномовлення у формі відсотку від ВВП.
Юрій Стець зауважив, що в законопроекті прописано фінансування іномовлення в розмірі 0,04% ВВП – це близько 200 млн грн. Збільшення запланованого фінансування залежить від депутатів – вони можуть запропонувати відповідні поправки до законопроекту при його підготовці до другого читання.
За словами пана Стеця, іномовлення планує залучати близько 100 млн грн на рік з-поза бюджету – за рахунок реклами і благодійних внесків і пожертвувань. «Уже сьогодні в нас підписаний меморандум зі Світовим конгресом українців: близько 30 млн етнічних українців по всьому світу готові нас підтримувати. Так само в бюджетуванні вказано, що ми можемо розміщувати рекламу, окрім політичної. Я переконаний, що крім державного фінансування ми долучимо близько 100 млн грн на наступний рік», - запевнив міністр.
Нагадаємо, що 4 листопада Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект № 2334а «Про систему іномовлення України». Голова Верховної Ради Володимир Гройсман доручив планувати розгляд законопроекту в другому читанні на четвертий пленарний тиждень листопада. Водночас він доручив обов’язково передбачити в законопроекті гарантії державного фінансування іномовлення.
За словами міністра інформаційної політики Юрія Стеця, робоча група з підготовки законопроекту до другого читання вже створена і вже місяць працює. А сама мультимедійна платформа іномовлення та оновлений канал іномовлення UATV розпочали роботу 1 жовтня. Однак для їх легітимності, бюджетування, координації необхідне ухвалення відповідного закону.