Марк Цукерберг оголосив про зміни у модерації в соцмережах Meta: програму фактчекінгу згортають
Марк Цукерберг оголосив про зміни у модерації в соцмережах Meta: програму фактчекінгу згортають
Генеральний директор Meta Марк Цукерберг оголосив про зміни у підходах до модерації контенту у соціальних мережах корпорації, з огляду на зміну політичного та соціального ландшафту та бажання сприяти свободі слова, повідомив NBC.
Цукерберг заявив, що Meta припинить свою програму фактчекінгу за участі організацій — довірених партнерів і замінить її системою, керованою спільнотою користувачів, схожою на «Нотатки спільноти» в соцмережі X.
Зміни запроваджуватимуть у фейсбуці, інстаграмі, двох найбільших платформах соціальних мережах у світі, кожна з яких має мільярди користувачів, а також у тредсі.
«Ми повернемося до наших витоків і зосередимося на зменшенні помилок, спрощенні нашої політики та відновленні свободи слова на наших платформах, — сказав Цукерберг у відеозверненні. — Більш конкретно, ось що ми збираємося зробити. По-перше, ми збираємося позбутися фактчекінгу і замінити його нотатками спільноти, подібними до X, починаючи зі США».
Він розповів, що системи, створені компанією для модерації платформ, роблять занадто багато помилок.
«Ми створили багато складних систем для модерування контенту, але проблема складних систем полягає в тому, що вони роблять помилки, — сказав Цукерберг. — Навіть якщо вони випадково цензурують лише 1% дописів, це мільйони людей, і ми досягли точки, коли забагато помилок і забагато цензури».
Він запевнив, компанія також внесе зміни в політику модерації контенту на політичні теми та скасує зміни, які зменшили кількість політичного контенту в стрічках користувачів.
Цукерберг вказав на те, що американські вибори мали великий вплив на рішення компанії.
«Нещодавні вибори також вважаються культурним переломним моментом у тому, щоб знову визначити пріоритетність мови, — сказав він. — Тож ми повернемося до наших витоків і зосередимося на зменшенні помилок, спрощенні нашої політики та відновленні свободи слова на наших платформах».
Керівник Meta повідомив, що компанія переорієнтує автоматизовані системи модерації на «порушеннями високої серйозності», зокрема контент, пов’язаний з наркотиками, тероризмом та експлуатацією дітей.
Тим часом повідомляти про порушення, пов’язані з публікаціями контенту про імміграцію та гендер, після змін зможуть користувачі.
«Ми також збираємося налаштувати наші фільтри контенту, щоб вони вимагали значно більшої впевненості перед видаленням контенту, — зазначив Марк Цукерберг. — Реальність є такою, що це компроміс. Це означає, що ми будемо ловити менше поганих речей, але ми також зменшимо кількість публікацій і облікових записів невинних людей, які ми випадково видалимо».
CNN зазначає, що радикальні зміни в політиці модерації Meta відбуваються на тлі широкого ідеологічного зсуву у вищих ешелонах компанії, а також у той час, як Цукерберг прагне покращити свої відносини з Трампом до того, як обраний президент вступить на посаду 20 січня. За день до цього Meta повідомила, що союзник Трампа та генеральний директор UFC Дейна Вайт увійдуть до її ради директорів разом із двома іншими новими директорами. Meta також заявила, що жертвує 1 мільйон доларів в інавгураційний фонд Трампа і що Цукерберг хоче грати «активну» роль в обговореннях технологічної політики.
Рада з нагляду за Facebook — зовнішньої організації з контролю за роботою Meta, до якої входять вчені, юристи та правозахисники, включаючи одного з перших інвесторів Facebook Роджера Макнамі, — заявила, що зміни в політиці представляють собою перехід Meta до «повної MAGA».
«Сьогоднішня заява Meta є відходом від будь-якого розумного і безпечного підходу до модерації контенту», — йдеться в заяві групи, в якій зміни названі «політичним потуранням».
Читайте також:
- «Репортери без кордонів» виклали вісім пропозицій, як покращити поширення інформації медіа в соцмережі Х
- Британські правозахисники розкритикували позначення фейків у соцмережі Х через неефективність
- Дослідники закликали Meta не закривати інструмент аналізу соцмереж до кінця року
Фото: Getty Images