Telegram приєднався до зусиль протидії сексуальному насильству над дітьми онлайн
Telegram приєднався до зусиль протидії сексуальному насильству над дітьми онлайн
Соцмережа Telegram попросила про партнерство з міжнародною організацією Internet Watch Foundation з протидії насильству над неповнолітніми онлайн після чотирьох місяців арешту свого засновника Павла Дурова, повідомило ВВС.
IWF назвала рішення Telegram «трансформаційним» і попередила, що це лише перший крок у «значно тривалішій подорожі» для програми.
«Приєднавшись до IWF, Telegram зможе розпочати розгортання наших провідних світових інструментів, щоб запобігти поширенню цих матеріалів у сервісі», — прокоментував виконувач обов’язків гендиректора IWF Дерек Рей-Гілл.
Месенджером «Телеграм» користуються приблизно 950 млн людей у всьому світі, і раніше він позиціонувався як застосунок, орієнтований на конфіденційність своїх користувачів, а не на вимоги щодо контенту компаній соціальних мереж, заявило медіа.
BBC та інші медіа вже висвітлювали теми, коли зловмисники використовували телеграм для реклами наркотиків, хакерства та кіберзлочинності, а віднедавна і в темі сексуального насильства.
Як відомо, у серпні 2024 року власника соцмережі, мільярдера Павла Дурова, затримали в аеропорті поблизу Парижа. Його звинуватили у відмові співпрацювати з правоохоронцями щодо протидії онлайн-торгівлі наркотиками, поширенню дитячої порнографії та кібершахрайствам у соцмережі «Телеграм».
Судді у Франції заборонили 40-річному Павлу Дурову виїздити з країни до завершення розслідування.
Компанія Telegram опісля заявила, що арешт Павла Дурова є несправедливим і що він не має нести відповідальність за дії користувачів на платформі.
Водночас Telegram оголосив про низку змін у своїй роботі з часу арешту його засновника. Йдеться, зокрема, про обіцянку передавати IP-адреси і номери телефонів тих, хто порушує правила користування соцмережею, правоохоронцям. Також Telegram деактивував функцію «Люди поблизу», яка спричинювала проблеми з ботами та шахраями.
До того ж компанія зобов’язалася публікувати звіти про видалення контенту про сексуальні домагання до неповнолітніх на сталій основі, — стандартна галузева практика, якої дотримуються інші соцмережі.
IWF є однією з небагатьох організацій у світі, яка на законних підставах має право здійснювати пошук контенту про експлуатацію дітей сексуального характеру для видалення. Перелік онлайн-джерел, де виявляється такий вміст, використовується сайтами, що співпрацюють із IWF, для блокування та видалення з метою запобігання подальшому поширенню.
У Telegram заявили, що платформа видаляє сотні тисяч образливих публікацій на цю тему, просячи про участь у спільних зусиллях IWF для протидії сексуальній експлуатації неповнолітніх онлайн.
Всесвітня служба ВВС додала, що телеграм позиціонується як служба обміну повідомленнями з наскрізним шифруванням, доступ до яких можуть мати лише відправник і одержувач повідомлень, на рівні з месенджерами «Вотсап» та «Сігнал».
«Проте, насправді, більшість комунікацій здійснюється за допомогою стандартного шифрування, що викликає питання про те, наскільки воно захищене від злому та перехоплення», — зазначено в публікації.
Редакція ВВС уточнила, що Павло Дуров, який народився в Росії і зараз живе в Дубаї, має громадянство РФ, Франції, Об'єднаних Арабських Еміратів та острівної держави Сент-Кітс і Невіс у Карибському басейні.
Також, за оцінкою медіа, телеграм на сьогодні особливо популярний у Росії, Україні та країнах колишнього Радянського Союзу, а також в Ірані.
Нагадаємо, всеукраїнська громадська організація «Магнолія» у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Департаментом кіберполіції запустили онлайн-платформу StopCrime, де можна повідомити про виявлений у мережі контент, що містить ознаки насильства над дітьми.
Фото: Telegram / Getty Images