У США 13 штатів та округ Колумбія подали позови на «ТікТок» через шкоду психічному здоров’ю підлітків

У США 13 штатів та округ Колумбія подали позови на «ТікТок» через шкоду психічному здоров’ю підлітків

13:45,
9 Жовтня 2024
1056

У США 13 штатів та округ Колумбія подали позови на «ТікТок» через шкоду психічному здоров’ю підлітків

13:45,
9 Жовтня 2024
1056
У США 13 штатів та округ Колумбія подали позови на «ТікТок» через шкоду психічному здоров’ю підлітків
У США 13 штатів та округ Колумбія подали позови на «ТікТок» через шкоду психічному здоров’ю підлітків
Компанія «ТікТок» заявила, що категорично не погоджується з претензіями позивачів.

У США від 13 штатів та округу Колумбіям подали позови на соцмережу «ТікТок», звинувачуючи медіаплатформу в завданні шкоди молоді та неспроможності захистити її. Про це повідомляє Reuters.

Проти TikTok позиваються штати Нью-Йорк, Каліфорнія, Іллінойс, Кентуккі, Луїзіана, Массачусетс, Міссісіпі, Нью-Джерсі, Північна Кароліна, Орегон, Південна Кароліна, Вермонт і Вашингтон. Вони звинувачують платформу у використанні програмного забезпечення, яке навмисно викликає звикання і призначене для того, щоб діти дивилися якомога довше та частіше, а також у спотворенні ефективності модерації контенту та вимагають фінансових санкцій проти компанії.

«TikTok культивує залежність від соціальних мереж, щоб збільшити корпоративні прибутки», — йдеться в заяві генерального прокурора Каліфорнії Роба Бонти. — Tiктoк навмисно націлений на дітей, оскільки вони знають, що діти ще не мають захисту або здатності створити здорові межі навколо контенту, що викликає залежність».

Позивачі стверджують, що TikTok прагне максимізувати кількість часу, який користувачі проводять у застосунку, щоб демонструвати їм рекламу.

«Молоді люди борються зі своїм психічним здоров’ям через такі соціальні медіа, як тікток, які викликають звикання», — заявила генеральна прокурорка Нью-Йорка Летиція Джеймс.

Генеральний прокурор Вашингтона, округ Колумбія, Браян Швалб стверджує, що TikTok здійснює неліцензійний бізнес з переказу грошей через прямі трансляції та функції віртуальної валюти.

«Платформа “TiкToк” є небезпечною за своєю конструкцією. Це продукт, який навмисно викликає звикання, розроблений, щоб привернути молодих людей до своїх екранів», — заявив Браян Швалб.

У позові TikTok звинуватили у сприянні сексуальній експлуатації неповнолітніх користувачів, заявивши, що прямі трансляції та віртуальна валюта соцмережі «функціонують як віртуальний стриптиз-клуб без вікових обмежень».

Компанія TikTok заявила, що категорично не погоджується з претензіями, «багато з яких, на нашу думку, є неточними та оманливими», і розчарована тим, що штати вирішили подати до суду, «замість того, щоб працювати над конструктивними рішеннями загальногалузевих проблем».

Компанія запевняє, що платформа «TiкToк» забезпечує функції безпеки, маючи у тому числі стандартні обмеження екранного часу та налаштування конфіденційності за замовчуванням для неповнолітніх віком до 16 років.

Нагадаємо, у березні 2022 року вісім штатів, включаючи Каліфорнію та Массачусетс, заявили, що розпочали загальнонаціональне розслідування впливу тіктоку на молодь.

У серпні 2024 року міністерство юстиції США подало до суду на TikTok за те, що він нібито не захистив конфіденційність дітей у програмі. Інші штати раніше подали до суду на TikTok за те, що він не захистив дітей від шкоди, зокрема Юта й Техас. TikTok відкинув звинувачення в судовій заяві у цій справі.

Китайська материнська компанія TikTok ByteDance бореться проти закону США, який може заборонити застосунок у Сполучених Штатах.

Фото: TikTok / Getty Images

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду