Росія погрожує порушити кримінальну справу проти швейцарського видання через приклад мему про Путіна

Росія погрожує порушити кримінальну справу проти швейцарського видання через приклад мему про Путіна

15:55,
17 Липня 2022
5168

Росія погрожує порушити кримінальну справу проти швейцарського видання через приклад мему про Путіна

15:55,
17 Липня 2022
5168
Росія погрожує порушити кримінальну справу проти швейцарського видання через приклад мему про Путіна
Росія погрожує порушити кримінальну справу проти швейцарського видання через приклад мему про Путіна
Росіяни обурені, що журналістка навела приклад карикатури на президента РФ Володимира Путіна поряд із зображенням президента України Володимира Зеленського у подобі Залізної людини.

Через публікацію скріншоту з інстаграму швейцарської газети Neue Zurcher Zeitung у представники Росії можуть порушити кримінальну справу. Про це йдеться у листі до керівництва видання, опублікованому на сайті посольства РФ у Швейцарії.

Як наголошується в листі, дії журналістів нібито порушують статтю Кримінального кодексу Швейцарії про поширення відомостей, що ганьблять честь і гідність, а також статтю про наклеп.

25 червня на сайті газети вийшов огляд Маріт Лангшвагер «Між супергероями та лиходіями: сила мемів у війні в Україні» (Zwischen Superhelden und Schurken: Die Macht der Memes im Ukraine-Krieg). Тут подано добірку мемів з теми російської агресії проти України. У публікації розглядаються психологічні, творчі та інші чинники цього напрямку контенту для соцмереж. Також піднімається питання інформаційної війни та «кіберсил», які можуть підкріплюватии той чи інший наратив, втілений у зображенні.

Головна теза статті – «Війна в Україні – це також битва наративів», і її винесено до ліду публікації. Також у статті подано ілюстрації із соцмереж, що є прикладами мемів.

Серед них – «портрети» Путіна, втілені авторами дописів, світлини із котом Степаном, президент Володимир Зеленський в подобі супергероя тощо.

Обурення посольства Росії викликало саме зображення Володимира Путіна, яке авторка публікації процитувала як мем з інстаграму. Як ідеться у листі полосльства РФ, ця ілюстрація «вже за межею здорового глузду («разумного понимания»)» та «карикатура на російського лідера з відсилками до клоунади, ЛГБТ-спільноти та „військових злочинців“».

При цьому, наголошують представники посольства РФ, Володимира Зеленського у статті «зображено у подобі могутньої Залізної людини».

Як підкреслюється у зверненні, насправді Володимир Путін є «глибоко віруючою православною людиною і виступає за збереження традиційних християнських цінностей у російському суспільстві, що явно вказує на те, що він не шанувальник ЛГБТ-спільноти». Через це веселка на його обличчі «"ні к сєлу, ні к городу, як кажуть на Русі», акцентували автори листа з претезією.

На сайті Neue Zurcher Zeitung лист посольства РФ не коментують.

Нагадаємо, за даними дослідження європейського Центру дезінформації, дописи з наративами Кремля та облікові записи їх авторів залишаються активними в соцмережах попри численні скарги українців.

При цьому TiKTok дозволяє російським державним ЗМІ публікувати пропагандистський контент.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Лейтенант Диван
20:57 / 17.07.2022
Але Зеленський зображений як Капітан Україна (оригінальний герой - Капітан Америка), а не як Залізна людина P.S. Хотів глянути оригінал статті, але там треба реєструватись, який жах
гарик
17:20 / 17.07.2022
та на здоровье))только подтвердят,что клоун и срун)))и привлекут внимание всего мира..лаврушка правильно отрекомендовался...дбл блд
Ігор
17:06 / 17.07.2022
Навіщо ображатись? Їх життя однаково огидне. Два карлика у православній банці. Однак мем про кадрового чекіста, який виявився "глибоко віруючою православною людиною", безсумнівно стане мемом року.
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду