Парламент Австралії ухвалив безпрецедентний закон: Google і Facebook платитимуть ЗМІ за показ їх новин
Парламент Австралії ухвалив безпрецедентний закон: Google і Facebook платитимуть ЗМІ за показ їх новин
Парламент Австралії у четвер, 25 лютого, ухвалив закон, згідно з яким Google, Facebook та інші платформи будуть платити медіакомпаніям за контент, посилання на який поширюються на їх ресурсах. Про це повідомляє Reuters.
«Кодекс (Кодекс гравців медіаринку) забезпечить, щоб засоби масової інформації отримували достатню винагороду за вміст, який вони генерують, сприяючи підтримці публічної журналістики», - зазначили у спільній заяві головний казначей країни Джош Фріденберг і міністр зв'язку Пол Флетчер.
Австралія стане першою країною світу, влада якої зможе назначати арбітра, який встановлюватиме тарифи на контент ЗМІ, якщо техногіганти не домовляться про ціну напряму з медійними компаніями.
Австралія ухвалила закон з поправками після переговорів з великими компаніями, такими як Facebook. Зокрема, поправки дозволять австралійському уряду звільнити Facebook або Google від обов'язкової плати за контент ЗМІ, якщо ті доведуть, що внесли “значний внесок” в медіаіндустрію країни, а також збільшать час, відведений на переговори з медійниками. Передбачений двомісячний період посередництва між платформою і медіа-компанією, перш ніж втрутиться призначений державою арбітр.
Кілька великих австралійських медіа-компаній, зокрема Seven West Media, Nine Entertainment та Australian Broadcasting Corp, заявили, що вже ведуть переговори з Facebook.
У заяві сказано, що Кодекс буде переглянуто протягом одного року після його вступу в силу.
18 лютого стало відомо, що Facebook заблокував весь австралійський вміст новин на своєму сервісі через запропонований закон, який вимагає також від Google та Alphabet сплачувати збори австралійським видавцям за посилання на їхні новини.
Менше ніж за тиждень Facebook заявив, що відновить протягом кількох днів доступ австралійських ЗМІ до соцмережі після переговорів із урядом щодо законопроекту.
Пізніше ЗМІ повідомили, що Канада теж хоче змусити Facebook платити за контент ЗМІ.
17 лютого Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про податок для Google та Facebook.
Фото: Quartz