Боти поширюють маніпуляції у Twitter про заворушення у Болівії

Боти поширюють маніпуляції у Twitter про заворушення у Болівії

12:10,
19 Листопада 2019
1083

Боти поширюють маніпуляції у Twitter про заворушення у Болівії

12:10,
19 Листопада 2019
1083
Боти поширюють маніпуляції у Twitter про заворушення у Болівії
Боти поширюють маніпуляції у Twitter про заворушення у Болівії
Автори:
Мережі акаунтів-ботів у Twitter розповсюджують плутанину щодо подій навколо різкої відставки президента Болівії Ево Моралеса. Повідомлення, які з’являються англійською та іспанською мовами, містять однаковий текст, що починається зі слів: «Друзі звідусіль, у Болівії не було перевороту».

Як повідомляє The Verge, велику частину дописів Twitter уже видалив. Наразі ще залишається понад 4 тис.

11 листопада 2019 року Моралес подав у відставку на тлі загальнонаціональних акцій протесту через суперечливе переобрання. Президент намагався домогтися четвертого терміну. Такий крок багато хто вважає неконституційним. 

Результати попереднього підрахунку голосів у країні відрізнялися від офіційно оголошених, через що в країні розпочалися протести. Військові закликали Моралеса відмовитися від президентства, що він зрештою і зробив. Однак участь військових змусило багатьох людей вважати передачу влади принципово недемократичною і описувати її як переворот.

10 листопада студент болівійського коледжу розмістив оригінальну версію повідомлення у Facebook. «Друзі звідусіль, в Болівії не було перевороту, — написав він англійською. — Був мирний рух болівійського народу, щоб відновити повагу до нашого голосу, демократії та нашої конституції». Студент не просив інших допомогти поширити повідомлення, але люди почали публікувати скорочену версію у власних профілях.

Однак повідомлення розповсюдилось з Facebook на Twitter, але активність почала переходити від реальних людей, пов'язаних із болівійським повстанням, до ботів, які прагнуть скористатися заплутаністю. Багато автоматизованих твітів було спрямовано на перевірених користувачів, серед яких Грета Тунберг та інші, щоб зробити діяльність менш підозрілою. 

За словами експертів, така поведінка є загальною ознакою неавтентичної активності.

«Те, як сьогодні побудовано 90% ферм-бот - це шукати перевірені акаунти (блакитні галочки), щоб вони могли обманути Facebook/Twitter думати, що вони є законними обліковими записами, перш ніж розпочати взаємодію з іншими обліковими записами», — пояснив засновник Dovetale Майкл Шмідт, який вивчає неавтентичну діяльність у соціальних медіа.

Як повідомляв MediaSapiens, «Вікіпедія» перетворилась на поле для сутички між Китаєм і Тайванем через маніпуляції у текстах відкритої енциклопедії.

 

The Verge
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду