За використання ботоферм під час агітації потрібно ввести відповідальність — юрист

За використання ботоферм під час агітації потрібно ввести відповідальність — юрист

13:04,
25 Вересня 2019
4146

За використання ботоферм під час агітації потрібно ввести відповідальність — юрист

13:04,
25 Вересня 2019
4146
За використання ботоферм під час агітації потрібно ввести відповідальність — юрист
За використання ботоферм під час агітації потрібно ввести відповідальність — юрист
Автори:
До законодавства України потрібно внести зміни стосовно проведення виборчої агітації в соціальних мережах, вважає медіаюрист Інституту розвитку регіональної преси Оксана Максименюк.

Про це вона заявила під час публічного обговоренні в Укрінформі.

«У першу чергу обов’язково потрібно внести зміни у законодавство, які стосуються використання соціальних мереж, зокрема в проведенні агітації за чи проти. На сьогодні це не порушення законодавства, тобто використання ботоферми або написання коментарів не є порушенням. Законодавством це ніяк не зафіксовано. Але фактично це формує нову думку в суспільстві, яка згодом впливає на його вибір», — сказала Оксана Максименюк.

Вона зазначила, що гарним прикладом того, як певна думка може вплинути на вибір людини, є парламентські і президентські вибори в Україні. За її словами, здебільшого думка громадськості в цей період була сформована за рахунок інтернету (соціальні мережі, коментарі до певних постів тощо).

«Якщо буде визначено, що певні особи, які протиправно наймають осіб, які пишуть замовні коментарі, впливають на думку читачів, то за це повинна бути якась відповідальність. Тому що наразі такого порушення в законодавстві не визначено», — сказала Максименюк.

Також вона зазначила, що доцільно було би звернутися до самої соціальної мережі Facebook з пропозицією вирішення проблеми виборчої агітації.

«Відслідкувати осіб, які є ботами в мережах YouТube чи Facebook насправді можна, тут потрібна тільки воля самого провайдера. І фактично такі великі компанії, можливо, не бажаючи того, впливають на політичну ситуацію в Україні, і дуже суттєво», — додала Максименюк.

У свою чергу, медіаюрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай зазначив, що інтернет наразі перебуває в «сірій зоні», де відбувається велика кількість активностей, але з точки зору закону його майже не існує.

«Регулювати так, як ми звикли, великі платформи майже неможливо, тому що, як мінімум, у нас немає жодного впливу. І не лише в форматі юрисдикції, а й впливу економічного. А економічний чинник є, мабуть, найголовнішим у таких речах», — сказав він.

Як повідомляв «Детектор медіа», журналіст програми «Слідство.інфо» Василь Бідун у рамках розслідування більше місяця працював у піар-агентстві Pragmatico, яке співпрацювало з відомими політиками, використовуючи ботів у Facebook.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Укрінформ
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду