У Зеленського найбільше активних ботів у Фейсбуці — дослідження

У Зеленського найбільше активних ботів у Фейсбуці — дослідження

15:09,
17 Липня 2019
10136

У Зеленського найбільше активних ботів у Фейсбуці — дослідження

15:09,
17 Липня 2019
10136
У Зеленського найбільше активних ботів у Фейсбуці — дослідження
У Зеленського найбільше активних ботів у Фейсбуці — дослідження
Автори:
VoxUkraine спільно з компанією Artellence дослідили, як боти коментують найпопулярніших політиків та новини про них.

Як йдеться на сайті VoxUkraine, дослідники проаналізували найбільш коментовані ботами Facebook-дописи на сторінках найпопулярніших медіа та політиків за період з 1 травня по 8 липня 2019 року.

Аналітики під «ботом» розуміють тих користувачів, яких модель віднесла до ботів з високою імовірністю. Модель — це алгоритм машинного навчання, який розробила Artellence. Враховувалися як коментарі, так і інформація з профілів. До аналізу бралися лише користувачі, що залишили більше 10 коментарів на політичні теми.

Найбільше активних ботів –  у Володимира Зеленського – 27 926 акаунтів. На другому місці – Петро Порошенко, про нього регулярно пишуть 20 065 ботів. На третьому місці з великим відривом Святослав Вакарчук (823 боти), далі Юлія Тимошенко (821 бот). Про Володимира Гройсмана регулярно пишуть 717 ботів. 

Найбільша частка дописів ботів — у коментарях будь-якого змісту на сторінці Вадима Рабіновича (45% від усіх коментарів на сторінці), Євгена Мураєва (39%) та Руслана Кошулинського (36%). Найменше коментарів ботів на сторінці Ірини Геращенко (0,02%), Семена Семенченка (0,12%) та Віталія Кличка (0,13%). 

Лідерами за кількістю коментарів ботів на особистих сторінках є Володимир Зеленський (58 350 коментарів ботів з 255 157 або 23%), Петро Порошенко (47 750 з 173 046 або 28%) та Юлія Тимошенко (24 683 з 100 889 – 24%).

«Варто сказати, що боти можуть належати не тільки тому політику, про якого пишуть позитив, а і його конкурентам (в такому випадку вони пишуть негатив). Кому саме належали ті чи інші активні боти, ми не досліджували», — зазначають дослідники.

Вони поділили ботів на «фанів», «хейтерів» та «актуалізаторів». Мета останніх — підвищити згадуваність політика і його віпзнаваність. Ботів-фанів найбільше у Юлії Тимошенко. Це єдиний політик, у якого кількість позитивних коментарів від ботів переважає кількість негативних.

З топ-5 новин, які найактивніше коментувалися ботами (їхня частка з усіх коментарів найвища), три стосуються заяв прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Його виступи та заяви загалом набирали порівняно небагато коментарів, але значну їхню частку становили боти. Також боти активно коментували події за участі Петра Порошенка. 

Раніше Михайло Федоров, який відповідає за цифрову комунікацію штабу Володимира Зеленського, заявляв, що його команда ніколи не користувалась ботами.

Перед цим у розслідуванні проекту Bigus.info публікувалась переписка пана Федорова з художнім керівником «Студії Квартал-95» Сергієм Шефіром. У ній Михайло Федоров просив 240 тис. гривень на «ботів, які будуть захищати від атак».

Нагадаємо, «Детектор медіа» писав, навіщо політичні сили маніпулюють у соціальних мережах.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
gdb.rferl
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду