Скільки витратили на політичну рекламу в українському сегменті фейсбуку: дослідження

Скільки витратили на політичну рекламу в українському сегменті фейсбуку: дослідження

15:29,
24 Липня 2019
3017

Скільки витратили на політичну рекламу в українському сегменті фейсбуку: дослідження

15:29,
24 Липня 2019
3017
Скільки витратили на політичну рекламу в українському сегменті фейсбуку: дослідження
Скільки витратили на політичну рекламу в українському сегменті фейсбуку: дослідження
Автори:
Заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін оприлюднив дані про суми, які були витрачені на політичну рекламу за час передвиборчої кампанії у ВР.

У Міністерстві інформаційної політики проаналізували дані Бібліотеки реклами фейсбуку, що стосувалися замовлень політичної реклами у соціальній мережі за час передвиборчої компанії у Верховну Раду України. Були проаналізовані дані з моменту запуску сервісу у червні по 19 липня 2019-го року включно. Про це повідомив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін.

Загалом сервіс бібліотеки виборчої реклами у фейсбуці містить дані про 1620 «рекламодавців». Під ними мають на увазі сторінки, з яких здійснювалася оплата промотованих оголошень, що були марковані як політична реклама.

«Цінність сервісу у тому, що він: «містить додаткову інформацію про оголошення, які присвячені питанням соціальної значущості чи пов’язані з політикою або виборами, наприклад — хто оплатив рекламу, скільки коштів було витрачено, а також охоплення серед різних демографічних груп», — пише пан Золотухін.

За його словами, це відбувається за умови того, що значна кількість FB-сторінок, що нібито представляли «псевдо-медіа», були створені за тиждень до початку передвиборчої кампанії, або «волонтерські спільноти» чи просто суспільно-політичні сторінки, які розповсюджували чорнуху, не марковану як політична реклама.

Дмитро Золотухін повідомив: 100 рекламодавців, які витратили найбільше коштів на політичну рекламу, опублікували 12 546 оголошень на загальну суму у $1 788 477.

«Надалі ми аналізували тільки даний “топ-сегмент”, більш детальний аналіз усього обсягу інформації можуть зробити представники громадських організацій, і, навіть, отримати для цього грант.Середня ціна оголошення для цього “топ-сегменту” склала в середньому $143 за одне оголошення. Найбільшим рекламодавцем в цьому сегменті виступила політична партія “Слуга народу”, включно з витратами сторінок мажоритарників від СН, або їх клонів ($312 112). Не відставали від лідера і “Європейська солідарність” ($308 221) та “Голос “($307 351)», — зазначає він.

За словами Золотухіна, найдешевше подібна реклама обійшлася «Партії Шарія», де при бюджеті в $64533 і 1636 оголошеннях в середньому одне оголошення обходилося у $39,4. На його думку, це варто було б врахувати на майбутнє піар-спеціалістам і технологам політичних партій, адже вони фактично масово «зливали» бюджети, навіть не думаючи, ефективно це чи ні.

Найдорожча реклама була у «Сили Права»: там з загальним бюджетом у $177281 опублікували 81 оголошення (в середньому $2189 на оголошення).

«Чорнуха розповсюджувалася майже щодо усіх провідних політичних гравців, які, в результаті, пройшли до парламенту. Так, наприклад, були сторінки, які мімкрували під “підтримку політичної партії”, а натомість розповсюджували інформацію, що викликає злість і розчарування цією силою», — підкерслив Золотухін.

Він також наголосив на тому, що й зараз сфера сфера онлайн-засобів комунікації та масової інформації досі залишається в Україні не регульованою.

Нагадаємо, раніше ми вибрали головне з програм шести політичних партій та з’ясували, що обіцяють виборцям у 2019 році.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду