Що Марк Цукерберг сказав у Конгресі США: сім основних тез

Що Марк Цукерберг сказав у Конгресі США: сім основних тез

15:07,
12 Квітня 2018
5938

Що Марк Цукерберг сказав у Конгресі США: сім основних тез

15:07,
12 Квітня 2018
5938
Що Марк Цукерберг сказав у Конгресі США: сім основних тез
Що Марк Цукерберг сказав у Конгресі США: сім основних тез
Другого дня слухань конгресмени частіше вимагали від Марка Цукерберга відповідей «так» чи «ні». На запитання, чи не вважає він, що Facebook — це монополія, Цукерберг відповів: «Ні, мені так не здається».

10 та 11 квітня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) дав свідчення в Конгресі США щодо політики соцмережі, яка опинилася в центрі скандалу після викриття масштабного витоку даних її користувачів до компанії Cambridge Analytica.

Обставини справи

Як писав MediaSapiens, у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими Cambridge Analityca отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Повідомлялося, що компанія замовила їх у творця додатку This Is Your Digital Life – вченого Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександра Когана.

Зібрана інформація могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами, зокрема й під час виборів президента США у 2016 році. Відомо, що Cambridge Analytica співпрацювала зі штабом Дональда Трампа, а один із її власників – мільярдер-республіканець. Facebook заявила, що отримала дані з порушенням політики платформи.

Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада США, Великої Британії, Німеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів.

Медіа та експерти відзначають, що сам факт слухань за участі Марка Цукерберга став поворотним моментом для історії. Адже наразі, в еру, коли інтернет відіграє в житті людей усе більшу роль, гостро стоїть питання шляхів співпраці влади та технологічних компаній.

Слухання в Конгресі за участі СЕО Facebook тривали два дні по п’ять годин.

Питання до нього стосувалися не лише Cambridge Analytica. Очільнику Facebook нагадали про звинувачення на адресу Facebook за останні два роки: рекламу, створювану російськими тролями під час виборів у США, фейкові новини, месенджер для дітей, блокування постів очевидців етнічних чисток у М’янмі, екстремістський контент тощо.

«У нас було багато помилок в управлінні компанією. Я думаю, що майже неможливо заснувати компанію у себе в кімнаті в гуртожитку, й дозволити їй зрости до таких масштабів без помилок», –  заявив Марк Цукерберг.

Інтернет-користувачі порахували, що під час слухання  Марк Цукерберг випив понад 2 літри води

На якому моменті не увімкнеш трансляцію, помітно, як жорстко сенатори атакували керівника Facebook запитаннями й як у цілому добре вони були підготовлені. Адже тема вкрай складна – йшлося про технологічні нюанси роботи платформи, юридичну відповідальність, конкретних людей та компанії. Але й пан Цукерберг підготувався й добре тримався під час «биття». Другого дня конгресмени все частіше вимагали від Марка Цукерберга відповідей «так» чи «ні», що ставало для нього викликом.

Повну розшифровку слухань 10 квітня можна прочитати на сайті американської газети The Washington Post.

Про другий день детально написала британська The Guardian. MediaSapiens підготував стислий конспект відповідей Марка Цукерберга.

Про пріоритети Facebook та те, чи вона безпечна

Один із сенаторів спитав керівника Facebook, чи він готовий повідомити, в якому готелі в Вашингтоні зупинився, й із ким листується онлайн. Марк Цукерберг зізнався, що ні. Так почалося одне з питань про приватність у мережі.

33-річний мільярдер укотре повторив, що в пріоритеті його компанії – об’єднання людей зі всього світу й побудова спільноти. Він заперечив, що ставить на перший план інтереси рекламодавців.

«Ви хочете змінити свою бізнес-модель, щоб захистити конфіденційність користувачів?» – спитали пана Цукерберга. На що він відповів: «Конгресмене, я не знаю, що це означає».

Представники Конгресу наполегливо порадили Facebook змінити свою користувацьку угоду, яку юзери не читають, а якщо й читають, то не розуміють.

Про кампанії російської «фабрики тролів»

За словами пана Цукерберга, в Росії є люди, чия робота — знаходити уразливості в соцмережі і всьому інтернеті: «Це — перегони озброєнь. Вони вчитимуться працювати краще, те ж слід зробити і нам».

Він визнав, що компанія виявила зловмисну діяльність російських тролів надто пізно: «Саме про це я найбільше шкодую за увесь час, що я керую компанією».

«Ми очікували, що вони будуть застосовувати більш традиційні методи кібератак, які ми ідентифікували і про що проінформували компанії, які вони намагалися зламати. Але ми занадто повільно ідентифікували їхні нові інформаційні операції», – додав очільник Facebook.

Фото: ZACH GIBSON / GETTY IMAGES

Про модерацію та одну з конспірологічних теорій

Соцмережа бореться з цим, впроваджуючи штучний інтелект, здатний ідентифікувати фейкові акаунти – «тролів». Проте Марк Цукерберг визнав, що для роботи з текстами та іншими типами контенту потрібний людський ресурс.

Найтяжча ситуація з модеруванням мови ворожнечі. Її дуже важко розпізнавати на різних мовах. Тому Facebook найматиме більше носіїв різних мов світу й співпрацюватиме з місцевими громадами. Це вже відбувається в М’янмі.

До кінця року в Facebook зросте кількість модераторів – з близько 15 тисяч до 20 тисяч.  Проте Марк Цукерберг вважає, що майбутнє усе ж насамперед за штучним інтелектом. Поки такої технології ще не винайшли, але це має статися за 5-10 років.

Цього тижня біля Капітолія в Вашингтоні пройшла акція «Fix Facebook» («Відремонтуй Facebook»), організована активістами громадської організації Avaaz. Для неї зробили 100 картонних «Цукербергів». Фото – Avaaz.

Марк Цукерберг назвав чутки про те, що Facebook прослуховує зміст аудіорозмов, «конспірологічною теорією». Натомість відеоконтент, який завантажують користувачі, проглядається модераторами. Тож аудіодоріжки до відео прослуховуються.

«Ми не питаємо наших співробітників про їхні політичні погляди, коли беремо на роботу», – відповів він на ще одне з запитань від Конгресу.

Про дані

CEO Facebook впевнений, що дані належать користувачам, а соцмережі вони просто делегують можливість ними розпоряджатися. Водночас пан Цукерберг погоджується, що контролювати контент зобов'язана платформа.

«Я вважаю, що важливо точно розповісти людям, як інформація, якою вони поділяться з Facebook, буде використана. Ось чому, кожен раз, коли ви вирішуєте поділитися чимось на Facebook, фотографією чи повідомленням, у вас є важіль контролю над тим, з ким саме. І ви можете це регулювати», – каже він.

Марк Цукерберг заявив, що Facebook не продає дані рекламодавцям. «Існує поширене неправильне уявлення про те, що ми продаємо дані рекламодавцям. Ми цього не робимо. Ми дізнаємося в рекламодавців, до якої аудиторії вони хочуть достукатися, й розміщаємо це там (показують ці оголошення  цим користувачам. – MS). Це фундаментальна засада того, як працює наша модель, і те, що люди часто некоректно інтерпретують», – наголосив він.

Про Cambridge Analytica

Цукерберг визнає себе винуватим у ситуації з витоком даних Cambridge Analytica.

Після викриття діяльності Cambridge Analityca Facebook проводить великий аудит всіх додатків, які мали доступ до персональних даних: «Ми зараз проводимо розслідування по кожному з додатків, які мали доступ до великої кількості інформації до того, як ми змінили умови для розробників в 2014 році. Нам потрібно вивчити діяльність десятків тисяч додатків. Якщо буде виявлено якась підозріла активність, ми проведемо повний аудит цих додатків щоб зрозуміти, як вони використовували дані і чи вдавалися до незаконних дій щодо них. Якщо ми знайдемо щось подібне, то заблокуємо їх на Facebook і повідомимо всіх постраждалих».

На запитання про те, скільки додатків отримували дані в масштабах, подібних до ситуації з Cambridge Analityca, Марк Цукерберг відповів: «Такі випадки були. Я не знаю, скільки. Мої співробітники нададуть вам інформацію».

На питання ще одного сенатора, чи передав Олександр Коган масив даних із Facebook комусь, крім Cambridge Analytica, Цукерберг відповів: «Так, він надіслав їх ще кільком фірмам».

Карикатура «Цукерберг cвідчить перед Конгресом». Автор – Stephane Peray, сagle.com 

Підприємець визнав, що вони мали заблокувати сторінки Cambridge Analityca у 2015 році, коли вислали їм попередження. Вони не зробили цього, бо компанія надіслала їм підтвердження того, що видалила всі ці дані. «У ретроспективі це  виявилося однозначною помилкою. Ми не повинні були б вірити їм на слово. Ми оновили нашу політику, щоб переконатися, що більше так не помилимося».

На запитання, чи можуть дані з Cambridge Analytica зберігатися в Росії, він відповів: «Я не знаю. Поки що треба з'ясувати, чи зберігають вони дані».

Цукерберг заявив, що розглядає подання судового позову до вченого з Кембриджського університету Когана. Він додав, що існують підозри й щодо інших дослідників звідти, які також створювали додатки. Тому Facebook ще розмірковує про свої майбутні дії.

Про законодавче регулювання інтернету

Очільник Facebook пообіцяв співпрацювати з Конгресом щодо захисту персональних даних. Він заявив, що підтримує ідею регулювання.

«Моя позиція полягає не в тому, що не повинно бути ніякого регулювання. Оскільки інтернет стає все важливішим у житті людей, питання насправді в тому, яке регулювання буде правильним, а не чи варто його впроваджувати», –  заявив Цукерберг.

Про платну модель та монополію

Марк Цукерберг повідомив, шо завжди буде безкоштовна версія Facebook для тих, хто не може собі дозволити подібний сервіс за гроші. Але компанія думає й про платну модель, яка зможе стати альтернативою рекламі.

Коли у Цукерберга запитали, яких конкурентів Facebook той може назвати, він заявив, що пересічний американець використовує близько 8 додатків для спілкування й всі вони є конкурентами. На прохання відповісти конкретно, він назвав Amazon, Google, Apple та Microsoft.

Коли його чітко спитали, чи не вважає він, що Facebook — це монополія, Цукерберг відповів: «Ні, мені так не здається».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: kwotable.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду