Facebook блокував пости українців під час анексії Криму, чим допоміг Росії – американські ЗМІ

Facebook блокував пости українців під час анексії Криму, чим допоміг Росії – американські ЗМІ

14:29,
12 Жовтня 2017
6556

Facebook блокував пости українців під час анексії Криму, чим допоміг Росії – американські ЗМІ

14:29,
12 Жовтня 2017
6556
Facebook блокував пости українців під час анексії Криму, чим допоміг Росії – американські ЗМІ
Facebook блокував пости українців під час анексії Криму, чим допоміг Росії – американські ЗМІ
Автори:
Американське видання The Dealy Beast та телеканал MSNBC розповіли своїй аудиторії, що модератори соціальної мережі Facebook активно блокували пости українських користувачів під час анексії Криму, що дало можливість Росії поширити свою пропаганду.

Про це йдеться в статті журналістів Кеті Завадськи та Бена Коллінза для The Dealy Beast під назвою «Цукерберг відкинув попередження про російських тролів ще до їх атаки на Америку», опублікованій наприкінці вересня. Вона стала основою для сюжету каналу MSNBC «Як Facebook допоміг російському вторгненню до України».

«Російські оперативники інформаційної війни використовували дивовижно успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook, і позбавити росіян конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення до сусідньої держав», - повідомила ведуча новин.

Технологія полягала в тому, що росіяни знаходили українських активістів, які захищали позицію України в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення в Facebook цих осіб і натискали «поскаржитись на допис». Вони стверджували, що це порнографія, мова ворожнечі чи інша заборонена в Facebook категорія дописів. 

Таким чином за державної підтримки Росії такі скарги надсилались сотні разів проти кожного з дописів українських активістів, що призводило до заборони їх доступу до соцмережі. Один із активістів повідомив The Dealy Beast, що Facebook заблокував його за зображення райдуги із написом «Все буде добре» на місяць.

У сюжеті телеканалу наголошується, що така політика Facebook виявилася потужною підтримкою уряду Росії в інформаційній війні з Україною в той час, коли російські військові вторглися в цю сусідню державу й загарбали частину її території. Наприкінці сюжету про Facebook канал MSNBC показав відеохроніку з російськими військовими без розпізнавальних знаків в березні 2014 року в українському Криму.

На сюжет телеканалу відреагувала колишня заступниця помічника держсекретаря США з стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан (Moira Whelan).

«Це 100% правда. Багато з нас в Державному департаменті намагались допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Facebook просто не був відповідальним», - написала вона в Twitter.

Автори статті та телесюжету також розповіли читачам про звернення українців до генерального директора Facebook Марка Цукерберга, які відбувалися в травні 2015 році. Як писав MediaSapiens, тоді українські користувачів повідомили керівнику соцмережі про численні приклади безпідставного блокування акаунтів та попросили створити адміністрацію українського сегмента. До прохання приєднався президент України Петро Порошенко, який написав на своїй сторінці в мережі, що «Україна повинна отримати українське представництво Фейсбук!».

Марк Цукерберг тоді відповів, що більшість з дописів, які блокувалися, порушували правила та стандарти Facebook і які були «явно ненависними, містили етнічні образи та підбурювали до насильства». Він також сказав, що подумає над тим, чи відкривати офіс компанії у Києві. Як відомо, цього не сталося.

Нагадаємо, ще у серпні 2014 року українські інтернет-користувачі масово поширювали у соцмережі Facebook текст, в якому просили її засновника Марка Цукерберга допомоги у боротьбі проти пропаганди та цензури з боку РФ. Він мав на меті привернути увагу засновника соцмережі до проблеми блокуваня українських користувачів «за скаргами кремлівських ботів».

Видання The Dealy Beast нагадало також про інші приклади невиправданого блокування соцмережею Facebook дописів. Це зокрема сторінка в підтримку російського опозиціонера Олексія Навального та публікації про жорстоки етнічні чистки національної меншини рохінджа в М'янмі, про які також писав MediaSapiens.

Нагадаємо, у вересні в Facebook заявили, що виявили низку платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року. Це близько 3000 постів, вартість платного просування яких в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей. Вони фокусувалися на різноманітних соціальних та політичних темах: проблемах ЛГБТ-спільноти, расизмі, міграційній кризі, праві на носіння зброї тощо. Влада США долучила їх до розслідування щодо втручання Росії в вибори президента Америки 2016 року. Про виявлену російську рекламу згодом повідомили Twitter, Instagram та, за інформацією анонімних джерел, Google.

 
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
THE DAILY BEAST
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду