Керівництво Facebook та Twitter розповіло в Сенаті США про нові акаунти російських «тролів»

Керівництво Facebook та Twitter розповіло в Сенаті США про нові акаунти російських «тролів»

12:56,
6 Вересня 2018
2159

Керівництво Facebook та Twitter розповіло в Сенаті США про нові акаунти російських «тролів»

12:56,
6 Вересня 2018
2159
Керівництво Facebook та Twitter розповіло в Сенаті США про нові акаунти російських «тролів»
Керівництво Facebook та Twitter розповіло в Сенаті США про нові акаунти російських «тролів»
Автори:
5 вересня головна операційна директорка компанії Facebook Шеріл Сандберг і генеральний директор компанії Twitter Джек Дорсі виступили на слуханнях комітету з розвідки сенату США.

Питання сенаторів стосувалися здебільшого використання соціальних мереж для поширення політичної пропаганди та цензури платформ, повідомляє ВВС.

Нагадаємо, влада США розслідує можливе втручання Росії у вибори в США за допомогою поширення фейкових новин та дезінформації під час президентської кампанії у США 2016 року. Сенатори США прагнули упевнитися, що проміжні вибори в листопаді відбудуться без закордонного втручання.

Голова комітету Річард Берр на початку засідання нагадав про роль, яку інтернет-сервіси зіграли під час виборів 2016 року у США, а Джек Дорсі і Шеріл Сандберг почали свій виступ з визнання власних помилок.

«Ми були занадто повільними в тому, що стосується виявлення [спроб втручання] і надто повільними у нашій реакції», - сказала пані Сандберг.

Джек Дорсі доповів, що Twitter стикається з проблемою образливого контенту, армією тролів і пропагандою – як від ботів, так і живих людей, а також кампаніями з дезінформації. «Ми визнаємо негативні наслідки того, що відбувається, і беремо на себе повну відповідальність, щоб це виправити», - заявив він.

Пан Дорсі також зазначив, що компанія розмірковує про те, щоб маркувати акаунти ботів, але зауважив, що їх часом складно відрізнити від профілів звичайних людей.

Очільник Twitter визнав, що розповсюдження дезінформації закордонними урядами через сервіс «цілком імовірне».

Пані Сандберг повідомила, що з жовтня 2017 року по березень 2018-го Facebook деактивувала 1,27 мільярда фейкових акаунтів, пише «Голос Америки».

За її словами, близько 470 несправжніх сторінок і акаунтів, пов'язаних з російським «Агентством інтернет-досліджень» (IRA), яке називають «фабрикою тролів», витратили 100 тисяч доларів на рекламу в Instagram та Facebook з червня 2015 до серпня 2017 року.

Шеріл Сандберг наголосила, що й зараз IRA не припиняє спроб маніпулювати громадською думкою юзерів Facebook.

«В квітні цього року ми усунули ще біля 270 сторінок та акаунтів, контрольованих IRA, діяльність яких була в основному націлена на росіян та російськомовних осіб у світі, включаючи такі країни як Азербайджан, Узбекистан та Україна», - наголосила операційвна директорка.

32 сторінки та акаунти, пов’язані з Росією, Facebook видалила зовсім нещодавно: в липні (у соцмережах Facebook та Instagram, яка також належить Facebook Inc).

«Ми ще розслідуємо це, але певна така діяльність відповідає тому, що ми бачили від IRA до та після виборів 2016 року і ми виявили докази певних зв'язків між цими акаунтами і акаунтами IRA, які ми заблокували минулого року», - наголосила пані Сандберг.

Джек Дорсі повідомив, що станом на 5 вересня 3,843 акаунтів у Twitter, пов'язаних з IRA, було заблоковано.

Пан Дорсі розповів про нещодавні спроби маніпулювання громадською думкою в США, коли з використанням несправжніх акаунтів, користувачі, можливо пов'язані з IRA, видавали себе а американців.

«Twitter виявив 18 акаунтів станом на березень 2018 року, які, на наше переконання, пов'язані з IRA. Ці акаунти було зареєстровано після виборів в США 2016 року. Вони видавали себе за американців, наголошуючи на важливих соціальних та політичних питаннях. Акаунти видавали себе за прихильників поглядів всього політичного спектру», - уточнив він.

Раніше в США IRA було винесено звинувачення пов'язані з втручанням до виборів 2016 року.

Відповідаючи на питання сенаторів про те, які уроки вони винесли з ситуації з виборами 2016 року, керівники соцмереж розповіли про вдосконалення алгоритмів своїх платформ і підвищення заходів безпеки.

Джек Дорсі також наголосив, що для соцмережі важлива свобода на самовираження, і зауважив, що компанія не є політично ангажованою.

Сенатори  поцікавилися у нього про те, чому в минулому пошук Twitter інколи не показував твіти американських політиків. Пан Дорсі визнав, що проблема існувала: деякі акаунти позначалися у внутрішній системі сервісу як суперечливі через поведінку їхніх читачів.

Таким чином платформа зменшила видимість 600 тисяч акаунтів, включаючи деяких членів Конгресу. «Це було несправедливо, але ми виправилися», - повідомив очільник Twitter.

На це сенатське слухання запрошувалося також керівництво Google. Компанія запропонувала відправити віце-президента і головного юриста компанії Кента Вокера, однак сенатори хотіли бачити гендиректора Сундара Пічаї або співзасновника Ларрі Пейджа. Згоди щодо кандидатури Сенат та Google не досягли, тож від компанії на слуханнях нікого не було.

«У нас є серйозні питання стосовно структурної вразливості ряду платформ Google, - наголосив заступник голови Комітету Сенату з розвідки Марк Ворнер. - Від пошукового механізму Google, в якому продовжують спливати абсурдні теорії змов, до YouTube, де підтримувані Росією агенти з дезінформації продовжують просувати сотні відео, в яких розпалюється ворожнеча та Gmail, де оперативники інших держав намагаються проводити незліченні хакерські напади».

Сенатор наголосив, що через свій масштаб та вплив Google має надзвичайні зобов'язання в цій сфері.

Напередодні слухань акції Twitter впали на 6% і продовжували втрачати вартість під час засідання. Схожа ситуація була з акціями Facebook.

Як писав MediaSapiens, у квітні в Сенаті два дні свідчив засновник та гендиректор соцмережі Facebook Марк Цукерберг. Він відповідав на питання сенаторів щодо російського втручання, екстремістського контенту соцмережі, таргетованої реклами, скандалу довкола витоку даних користувачів Facebook компанії Cambridge Analityсa тощо. А от представник від Twitter уперше 5 вересня взяв участь у слуханнях Сенату щодо політики соцмереж.

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Getty Images
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду