Боротьба з фейками: у гру вступає Google. Огляд подій у світі нових медіа за 12–23 листопада

Боротьба з фейками: у гру вступає Google. Огляд подій у світі нових медіа за 12–23 листопада

10:26,
24 Листопада 2016
4082

Боротьба з фейками: у гру вступає Google. Огляд подій у світі нових медіа за 12–23 листопада

10:26,
24 Листопада 2016
4082
Боротьба з фейками: у гру вступає Google. Огляд подій у світі нових медіа за 12–23 листопада
Боротьба з фейками: у гру вступає Google. Огляд подій у світі нових медіа за 12–23 листопада
Пошуки винних у перемозі Трампа тривають: окрім Facebook у це коло включили ще й Google та Twitter. Як можна технологічно боротися з фейками, які проблеми з метрикою у Facebook та в чому специфіка прямих трансляцій в Instagram — про це в новому огляді MediaSapiens.

У минулому огляді MediaSapiens ми чимало писали про перемогу Трампа, яка для багатьох виявилася сюрпризом. Журналісти на сторінках Mashable, The Next Web, New York Magazine та інших медіа знайшли винуватця — Facebook. На думку авторів, алгоритми платформи розділили користувачів на два окремі табори, в результаті чого прихильники Клінтон уявлення не мали про те, наскільки сильну підтримку отримав кандидат від республіканців; компанію також звинуватили в бездіяльності щодо поширення на платформі фейкових новин у розділі «Популярне» (що, на думку, авторів, також посприяло перемозі Трампа).

Марк Цукерберг назвав такі звинувачення божевіллям і спробою суспільства хоч якось примиритися з реальністю. Щоправда, окрім Facebook, у дискусії, яка розгорнулася з моменту оголошення результатів американських виборів, фігурували ще два потужні гравці — Google та Twitter. Так, лише минулого понеділка фейкова новина, в якій стверджувалося, що Дональд Трамп набрав на 700 000 голосів більше, аніж Гіларі, суттєво понизилася у видачі Google за фразою «фінальні результати виборів» (‘final election results’), пише Sky News. Зрештою в компанії заявили, що розробляють нову стратегію щодо сайтів, які публікують фейкові новини. Нині в Google працюють над розробкою оновлення, яке не дозволить таким ресурсам отримувати дохід від участі у мережі AdSense (сервіс контекстної реклами від Google). «Рухаючись уперед, ми будемо обмежувати показ оголошень (рекламних. — MS) на сторінках (онлайн-ресурсах. — MS), які спотворюють або приховують інформацію про видавця, опублікований контент або основну мету веб-ресурсу», — повідомив прес-секретар Google. При цьому, за данимиReuters, Google не збирається нічого змінювати в становищі фейкових сайтів у видачі й не оголошує про запуск окремого механізму ранжування, який би оцінював точність окремих статей.

За кілька годин після оприлюднення такої заяви з аналогічним рішенням виступила компанія Facebook. Представник соцмережі в інтерв’ю Wall Street Journal заявив, що недобросовісні новинні джерела вже відсторонено від рекламних інструментів, а чорний список поширювачів фейків ще буде поповнюватися, пише TJournal. Нині у Facebook створено робочу групу для з’ясування причин появи фейкових новин та їхнього впливу на результат виборів у США. Цікаво, що, відповідно до повідомленнявидання, вона складається зі співробітників, які не поділяють думки засновника соцмережі. Тоді ж як 19 листопада Марк Цукерберг наголосив: хоча відсоток фейкових історій є напрочуд низьким, у компанії дуже серйозно ставляться до проблеми дезінформації. У своєму дописі на сайті соцмережі він пояснив, як саме Facebook планує з нею боротися, виокремивши сім основних напрямів:

  • удосконалення технічної системи виявлення фейків («Найкраще, що ми можемо зробити — поліпшити нашу здатність класифікувати інформацію»);
  • спрощення процедури повідомлення про фейк користувачами;
  • залучення третьої сторони для верифікації контенту (Facebook звернувся до професійних факт-чекерів);
  • маркування історій, що були раніше позначені як фейкові користувачами спільноти чи третіми особами;
  • удосконалення механізму добору подібних статей;
  • санкції щодо тих, хто професійно поширює фейки, щоби заробляти на рекламі;
  • тісніша співпраця з журналістами, що звертають увагу на поширення фейків.

До речі, за даними Gizmodo, додаток, здатний ідентифікувати фейкові новини, був готовий ще на початку 2016 року, проте його запуск відклали. Імовірно, це пов’язано зі страхом «засмутити консерваторів після ситуації з розділом “Популярне”, пише видання (йдеться про звинувачення компанії в політичній упередженості, коли контент розділу ще модерувався співробітниками компанії. — MS).

Чергові проблеми з метрикою

Раніше Facebook неправильно рахувала середній час, який користувачі витрачають на перегляд відео на платформі. За даними The Wall Street Journal, метрики були завищені на 60–80 %. 22 листопада Facebook повідомила про те, що з травня поточного року надавала помилкові показники в системі статистики Page Insights (ідеться про аудиторію Facebook Business. — MS). Компанія підсумовувала щоденні показники в метриках за сім та 28 днів. Таким чином, дані щодо регулярних відвідувачів дублювалися. Статистика за сім днів була завищена на 33 %, а за 28 — на 55 %. Щоби розв'язати проблему з метриками, Facebook вирішила змінити принцип підрахунку охоплення.

Наразі метрика пов'язана з оновленням користувачем новинної стрічки, внаслідок якого до неї потрапляє певний допис. Тепер показ допису користувачеві буде зарахований лише за умови, якщо він потрапить не лише до новинної стрічки, а й на екран користувача. Окрім того, Facebook оголосила про намір задіяти сторонні сервіси для перевірки й підтвердження своїх статистичних даних. «Ми розуміємо, наскільки важливим для мільйонів наших партнерів та підприємців є доступ до надійних даних», — зазначила Facebook у своєму блозі. Разом із тим, нагадаємо, дані звітів, опубліковані маркетинговою платформоюKenshoo та агентством Merkle у жовтні, засвідчили, що рекламодавці продовжують збільшувати свої витрати на рекламу в Facebook. Так, у третьому кварталі 2016-го, за даними Kenshoo, вони зросли на 45 % (включно з Instagram та Facebook Audience Network), та на 63 %, за данимиMerkle, у річному порівнянні.

Варто зауважити, що компанія продовжує рух у заданому векторі, якщо говорити про візуальний контент. Днями Facebook придбала стартап FacioMetrics, створений розробниками з Університету Карнегі-Меллон. Це додаток Intraface, що вміє розпізнавати сім емоцій на обличчях людей. У Facebook зазначають, що нові додатки зможуть «керуватися жестами, розпізнавати вирази облич користувачів і виконувати пов'язані з цим дії». До прикладу, вибрати потрібний емодзі, відстеживши міміку людини. Надалі Facebook використовуватиме FacioMetrics у фільтрах для обробки відео в трансляціях.

Нині спеціальні маски, які компанія отримала завдяки покупці MSQRD, реагують на міміку рота і рухи брів. За рахунок FacioMetrics корпорація зможе додати нові незвичайні ефекти, пише TechCrunch.

Прямі трансляції Instagram

Коли спільнота користувачів соцмережі досягла позначки 1,8 млрд осіб, Марк Цукерберг наголосив, що головною метою бренду за минулі місяці було збільшення числа тих, хто дивиться і знімає відео. ُ результаті аудиторія користувачів сервісу прямих трансляцій Facebook Live із травня збільшилася в чотири рази. Разючі показники продемонстрували й Instagram Stories: функцію, яку було запущено лишень три місяці тому, тепер щоденно використовує 100 000 осіб. У зв’язку з цим поява опції прямих трансляцій в Instagram виглядає досить передбачуваним кроком. Тривалість прямого ефіру в Instagram Stories обмежена однією годиною, пояснює компанія у своєму блозі. Під трансляцією в режимі реального часу відображатимуться коментарі, які користувач може відключити, а зверху — лічильник переглядів.

У разі початку трансляції підписники користувача отримають сповіщення про неї. Зберегти ролик після завершення ефіру, як звичайне відео в «історіях», не можна — після трансляції воно відразу ж зникне. Окрім того, в новій версії програми з'явилася можливість створення фото і відео для надсилання одному або декільком друзям, що автоматично видалятимуться після двох переглядів. До речі, ці фото й відеозображення можна обробити за допомогою фільтрів та емодзі.

Якщо користувач Instagram раптом захоче подивитися живу трансляцію, а ніхто з його друзів не буде онлайн, то у вкладці Explore з'являться найкращі стріми. Додаток запропонує канал прямих трансляцій, у якому відео добиратимуться залежно від кількості переглядів, географії та мови. Нові можливості з'являтимуться в користувачів по всьому світу поступово протягом найближчих тижнів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: alphr.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду