Фейки, екстремізм, кібербулінг: робота над помилками почалася. Огляд подій у світі нових медіа за 24 листопада — 7 грудня

Фейки, екстремізм, кібербулінг: робота над помилками почалася. Огляд подій у світі нових медіа за 24 листопада — 7 грудня

13:04,
8 Грудня 2016
3010

Фейки, екстремізм, кібербулінг: робота над помилками почалася. Огляд подій у світі нових медіа за 24 листопада — 7 грудня

13:04,
8 Грудня 2016
3010
Фейки, екстремізм, кібербулінг: робота над помилками почалася. Огляд подій у світі нових медіа за 24 листопада — 7 грудня
Фейки, екстремізм, кібербулінг: робота над помилками почалася. Огляд подій у світі нових медіа за 24 листопада — 7 грудня
Тенденції останніх тижнів свідчать: технологічні гіганти вирішили нарешті вдатися до конкретних дій, аби покласти край проблемі неконтрольованого (або неефективно контрольованого) поширення екстремістського контенту та фейків. Що тішить — у цих зусиллях вони вирішили об’єднатися.

Боротьба з екстремістським контентом

Пригадуєте, як у минулому багато критикували компанії, що володіють сайтами соцмереж, а зокрема Twitter, за недостатню боротьбу з екстремістським контентом? Причому критика лунала не лише з уст користувачів платформ та медійників — компанії навіть зазнали нищівної критики британських парламентарів. Тоді Twitter запровадив нову функцію на своєму сайті, яка отримала назву «фільтр якості» (Quality Filter), що дозволила користувачу виділяти й блокувати ті твіти, які містять образливий контент, а також спам і повторювані повідомлення. Цими днями Twitter, до речі, запустив дві нові функції у своєму мобільному додатку — рейтинг листування та лічильник прямих відповідей, та ми зараз говоритимемо не про них.

Боротьба з екстремістським контентом у контексті збереження репутації була надважливою не лише для сервісу мікроблогів. Ще в лютому ISIS опублікувала 25-хвилинне відео, в якому погрожувала засновнику соцмережі Facebook Марку Цукербергу і CEO мікроблогу Twitter Джеку Дорсі: «Ви щодня заявляєте, що заблокували багато наших акаунтів, та невже це все, що ви можете зробити? Якщо закрити один обліковий запис, ми відкриємо десятьнових». Враховуючи бекґраунд питання, особливо цікавим і важливим є нещодавнє рішення Facebook, Twitter, Google та Microsoft об’єднатися в боротьбі з терористичним контентом. «На наших платформах немає місця контенту, який сприяє тероризму. Ми сподіваємося, що наше обєднання дозволить збільшити ефективність боротьби», — заявили вони у спільному дописі в блозі.

Компанії вирішили створити спільну базу даних фотографій і відео, які використовуються для вербування людей до терористичних організацій. Система, що лежатиме в основі такої бази даних, дуже нагадує механізм YouTube для визначення контенту, захищеного авторським правом. (Хоча про розробку такої технології для блокування екстремістських відео компаніями YouTube та Facebook ішлося ще влітку.)

Так, кожному файлу присвоять «цифрові відбитки», що має спростити процес їх блокування при повторному завантаженні, пише The Verge. Після того, як кожен такий «цифровий відбиток» потрапить до бази даних, усі три компанії перевірятимуть, чи не суперечить він її політиці. За необхідності технологічні гіганти зможуть швидко знаходити його на своїй платформі та видаляти. Також у заяві йдеться про те, що обмінюватися персональними даними користувачів компанії не будуть. Творці реєстру сподіваються, що в майбутньому до них приєднаються й інші сервіси. Базу даних запустять на початку 2017-го, пише The Sun.

Боротьба з фейками

Окрім неналежної фільтрації екстремістського контенту, Facebook постійно звинувачували і в неналежній модерації фейкових новин. Спершу компанія опинилася в центрі скандалу, пов’язаного зі звинуваченнями в політичній упередженості (мовляв, соцмережа піднімала у видачі новин у стрічці дописи, пов'язані з Демократичною партією в США, напротивагу республіканцям). У результаті компанія Facebook звільнила 26 працівників, які модерували «трендові» історії, автоматизувавши цей процес. Однак таке рішення мало побічний ефект — до розділу трендових новин почали потрапляти фейки, й компанію миттєво звинуватили в безвідповідальності.

Згодом одна з найбільших газет Норвегії Aftenposten опублікувала на першій шпальті звернення до генерального директора Facebook Марка Цукерберга. Газета розкритикувала соціальну мережу за політику цензури, оскільки адміністрація Facebook зажадала видалити зі сторінки видання знамениту фотографію Ніка Ута часів В'єтнамської війни, адже на знімку зображено голу дівчинку.

А після перемоги Трампа все зайшло ще далі. Критики платформи заявили, що й у цьому винен Facebook (через неконтрольоване поширення фейкових новин). Спершу Марк Цукерберг назвав це божевіллям, але трохи згодом заявив, що в компанії дуже серйозно ставляться до проблеми дезінформації, а тому Facebook у найближчому майбутньому збільшить зусилля (детальніше про це читайте в попередньому огляді MediaSapiens). І це далеко не лише заяви — днями соцмережа почала тестувати нові інструменти для боротьби з фейками. Так, 6 грудня три користувачі сайту соцмережі повідомили, що їх попросили оцінити достовірність новин, а саме — наскільки заголовок відповідав новині та чи не був він клікбейтом.

Та наразі не зрозуміло, яким чином Facebook має намір використовувати цей інструмент і чи запровадить його для всіх користувачів.

Боротьба з кібербулінгом

Нові інструменти в рамках політики компанії щодо захисту користувачів від кібербулінгу та створення безпечної й комфортної платформи для самовираження презентувала Instagram. Ідеться про такі функції:

  • відключення коментарів під різними записами,
  • видалення підписників,
  • можливість поставити «лайк» коментарю.

Гендиректор і розробник Instagram Кевін Сістром заявив, що мета цих змін — дати користувачам можливість «виражати свою підтримку та просувати позитивне спілкування у додатку». А тепер детальніше про кожну з них.

Що стосується першої — тепер користувачі зможуть відключати коментарі до окремих публікацій. Для цього в процесі завантаження фото або відео необхідно відкрити додаткові параметри і вибрати пункт «Відключити коментарі». Увімкнути їх можна в будь-який момент після публікації. Поки що інструмент доступний невеликій кількості користувачів, але за кілька тижнів Instagram запустить оновлення для всіх, зазначається у блозі компанії.

«Публічні люди часто видаляють свої акаунти в соцмережах через потік негативних коментарів. Новий інструмент допоможе запобігти цьому. Його запустили слідом за іншим важливим оновленням — фільтруванням коментарів за ключовими словами. Але бувають такі випадки, коли одних лише фільтрів недостатньо», — пише TechCrunch, наголошуючи, що це важливий крок у боротьбі зі знущанням у соцмережах.

MediaSapiens уже писав про згадану функцію автоматичної модерації коментарів. Використовувати її можна у два способи: або ввімкнути фільтр, який автоматично блокуватиме список слів за замовчуванням і приховуватиме коментарі з ними; або створити власний список ключових слів, яких користувач не хоче бачити в коментарях під своїми публікаціями.

Також найближчим часом користувачі матимуть можливість «видаляти» своїх підписників, при цьому останні не отримуватимуть жодних сповіщень про цю дію. Як пояснює Instagram, ця функція стане в нагоді тим, хто вирішив перетворити свій публічний акаунт на приватний, залишивши лише друзів та сім'ю в підписниках.

Остання функція полягає в можливості «лайкати» коментарі інших людей. Спочатку кількість «лайків» не впливатиме на ранжування коментарів, проте в майбутньому компанія зможе внести зміни до цього інструменту — найпопулярніші коментарі показуватимуться вище за інші.

PS. І наостанок: найпопулярнішими хештегами 2016 року за версією Twitter стали: #Rio2016, #Election2016, #PokemonGo, #Euro2016, #Oscars, #Brexit, #BlackLivesMatter, #Trump, #RIP, #GameOf Thrones.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: 132604339@N03/Flickr/CC by 2.0
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду