Данський уряд магазинам: сховайте свої сигарети

00:00,
21 Березня 2012
349

Данський уряд магазинам: сховайте свої сигарети

00:00,
21 Березня 2012
349
Данський уряд магазинам: сховайте свої сигарети
За прикладом Норвегії, де кількість курців на сьогодні зменшується, лівоцентристські партії Данії прагнуть сховати сигарети подалі від прилавків крамниць.

Радикали разом зі своїми партнерами по уряду – соціал-демократами і соціалістичною народною партією – мають намір навесні презентувати у парламенті законопроект, згідно з яким заборонятиметься розташовувати сигарети в торговельному залі на видному місці.

Опозиція і зацікавлені бізнес-структури вже готуються блокувати законопроект. Речник Данської комерційної палати передбачає, що за законопроектом власників магазинів змусять витратити гроші на обладнання спеціальних кімнат для сигарет, що коштуватиме близько 500 млн крон.

«Ми не хочемо, щоб магазини несли такі збитки. В будь-якому випадку це дивно, що крамниці змусять ховати легальний товар», – вказує Лотте Енгбек Ларсен (Lotte Engbæk Larsen), менеджер з харчової політики. Проте Ларсен не згадує про те, що 500 млн крон вже включені в прогнозовані втрати від продажів сигарет.

Уряд, проте, відзначив, що введення аналогічного закону в Норвегії у 2009 році, зменшило кількість курців на 4,8%. Ця заборона була також суттєвим зростанням цін на сигарети. Данія вже почала переймати цю тактику, хоча й у меншій мірі. Зокрема, зовсім незначне підвищення цін на сигарети (на 3 крони за пачку) критикує Данське онкологічне товариство.

Експерти, які вивчали ефект від прийняття норвезького закону, зазначили, що ховання сигарет не мало впливу на доросле населення, в яких вже виробилася звичка. Проте серед підлітків, які тільки починали курити і, як ніхто інший, піддавалися впливу реклами, відсоток курців значно зменшився.

Хоча останніми роками кількість курців у Данії знизилася, вона все ще залишається в списку країн Євросоюзу, де населення найбільше страждає від куріння і захворювань, спричинених ним. Близько 20% дорослого населення курять щодня. 

Джерело: The Copenhagen Post

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The Copenhagen Post
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду