Підвищення ціни на тютюн визнано одним з найдієвіших факторів боротьби з курінням
Підвищення ціни на тютюн визнано одним з найдієвіших факторів боротьби з курінням
Дослідження проводилося на прикладі американської Міннесоти, де вивчалося впровадження моделі Sim Smoke. Його результати свідчать про те, що додаткове підвищення цін на тютюнові вироби і підтримання ефективної системи інших програм боротьби з курінням можуть збільшити швидкість зменшення поширеності куріння на 10% і врятувати більше 55000 життів протягом найближчих 30 років.
Автори розвідки доктор Раймонд Бойл (Raymond Boyle) та доктор Девід Леві (David Levy) з Університету Джорджтауна використовували імітаційну модель, яка розглядала дані про актуальних, нових і колишніх курців з 1993 по 2011 рік з метою визначення ефективності окремих видів політики щодо регуляції куріння в країні.
«SimSmoke дає нам нові докази того, що комплексний підхід до скорочення вживання тютюну в штаті Міннесота працює, – сказав доктор Раймонд Бойл. – Якщо ми хочемо серйозно підійти до питання боротьби з хворобами та смертями, що пов'язані з курінням, ми повинні дотримуватися комплексної стратегії, яка включає, насамперед, підвищення цін на тютюнові продукти».
Спеціальна політика вживання тютюну, програми активістів, антитютюнові кампанії в ЗМІ та агітаційні заходи для молоді протягом 1993-2011 рр. посприяли падінню рівня поширеності куріння в штаті Міннесота на 29%. У свою чергу лише саме підвищення ціни на тютюнові вироби призвело до падіння цього показника на 49% .
«Модель SimSmoke була відтворена у інших штатах США та в деяких інших країнах світу, і результати насправді схожі, – зауважує доктор Девід Леві. – Ми дивимося на дані Міннесоти, Кентуккі, Каліфорнії або Англії і бачимо, що підвищення ціни на тютюнові вироби може змінити ставлення до цього процесу та, як наслідок, врятувати безліч людських життів».
Джерело: дослідження: The SimSmoke Model of Tobacco Control Policies