Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
15 листопада – Міжнародний день відмови від куріння
Про шкідливість тютюнокуріння відомо давно, однак тільки в другій половині ХХ століття суспільство почало усвідомлювати масштабність людських та економічних втрат, спричинених курінням.
Статистика стверджує, що до 2020 року в світі кожні 3 секунди помиратиме один завзятий курець. Куріння викликає 25% летальних випадків від ішемічної хвороби серця, 75% смертей від емфіземи легенів і хронічного бронхіту, 98% – летальних випадків – від раку гортані, близько 96% – від раку легень, 30% – від усієї онкології.
Тютюнова епідемія вбиває близько 6 мільйонів людей за рік, ця цифра включає 600 тисяч людей, які не палять, але причиною смерті яких є вдихання тютюнового диму. Всі ці люди вмирають внаслідок раку легенів, хвороб серця та інших захворювань. Якщо цю епідемію не зупинити, то до 2030 року ця кількість досягне 8 млн на рік.
Більше як 80% випадків смерті від тютюну відбувається в країнах, що розвиваються. Причиною цього зміщення є глобальна стратегія маркетингу тютюнової промисловості, яка націлена на молодь і дорослих у країнах, що розвиваються.
Тому надзвичайно важливими є кроки для боротьби з курінням, які вже зробила Україна. Заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, нанесення застережних зображень на сигаретні пачки та заборона куріння у закладах харчування – зможуть змінити країну на краще та врятувати тисячі людських життів.
Сьогодні також стартує інформаційна кампанія, що інформуватиме про Закон, який з 16 грудня 2012 р. повністю забороняє куріння в усіх приміщеннях закладів громадського харчування.
Джерела: Укрінформ