На пачках сигарет можуть з’явитися нові картинки про шкідливість куріння [оновлено]
На пачках сигарет можуть з’явитися нові картинки про шкідливість куріння [оновлено]
Про це заявила координатор Коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну» Ганна Гопко на прес-конференції з приводу річниці введення попереджень в Україні. За її словами, влада має змінювати попередження не раз на п’ять років, а принаймні кожні два роки.
«Ми як громадськість пропонуємо більш дієві картинки, проаналізувавши міжнародний досвід, – а зараз більш ніж у 40 країнах світу пачки сигарет містять не лише текстові попередження, а й фотоілюстрації, які говорять правду про те, до яких наслідків призводить паління, – і також закликаємо українську владу частіше змінювати фотоілюстрації на пачках сигарет – не один раз на п'ять років, а хоча б раз на два роки, як це роблять інші країни, тому що така частіша ротація також сприяє зменшенню поширеності тютюнопаління», – цитує «Укрінформ» слова пані Гопко.
Графічні попередженняна пачках сигарет у різних країнах світу. Зображення - kp.ru
Коментуючи цю пропозицію, екс-міністр охорони здоров'я і автор першого антитютюнового закону в Україні Микола Поліщук пояснив, що є курці, які звикли до тютюну і не звертають на ці картинки уваги. Водночас багатьом людям буде бридко брати таку пачку цигарок у руки по кілька разів на день і «спостерігати, які в них будуть зуби, легені, що в них може бути атеросклероз кінцівок і їх доведеться ампутувати».
«Цим самим ми хочемо ще раз зменшити кількість курців, а тих, хто поки що не може кинути палити, спонукати рідше виймати з кишені цигарки і рідше курити», – зазначив екс-міністр.
Нинішні графічні попередження на українських пачках сигарет
Нові графічні попередження, які пропонує впровадити громадськість
Нагадуємо, попередження про шкідливість куріння на сигаретних пачках розміщують у 122 країнах світу. У половині з них вони лише текстові, у решті – графічні і займають щонайменше 49% площі пачки.
За відсотком площі, відведеної на попередження, перше місце посідає Австралія – 82,5% (на титульній частині пачки – 75%, на звороті – 90%), друге – Уругвай та Шрі-Ланка з 80%, третє – Канада і Бруней з 75%.
Першою країною у світі, яка почала розміщувати зображення з ілюстраціями можливих наслідків куріння, є Канада. Там вони з’явилися 2001 року.