Американське радіо не ставитиме відому різдвяну пісню через підтекст про домагання

Американське радіо не ставитиме відому різдвяну пісню через підтекст про домагання

17:09,
3 Грудня 2018
4476

Американське радіо не ставитиме відому різдвяну пісню через підтекст про домагання

17:09,
3 Грудня 2018
4476
Американське радіо не ставитиме відому різдвяну пісню через підтекст про домагання
Американське радіо не ставитиме відому різдвяну пісню через підтекст про домагання
Автори:
Американська радіостанція Star 102 відмовилася від відомої різдвяної пісні «Baby It's Cold Outside» через скарги слухачів, які побачили в тексті натяк на сексуальні домагання.

Як повідомляє ВВС, Star 102 вирішила повністю прибрати композицію з ефіру.

Автором пісні 1944 року виступив Френк Лессер. У 1949 році «Baby It's Cold Outside» прозвучала в фільмі «Дочка Нептуна» й її відзначили премією «Оскар».У різні часи її виконували Леді Гага, Майкл Бубле, актори Вілл Феррелл і Зої Дешанель.

У пісні чоловік та жінка обмінюються репліками. За сюжетом жінка перебуває в чоловіка в гостях, але вже збирається йти додому, а він вмовляє її лишитися в нього попри численні її відмови.

Ведучий Star 102 Глен Андресон написав у Twitter, що «Baby It's Cold Outside» була написана в зовсім іншу епоху, і сьогодні її слова можуть сприйматися дещо інакше. «Ми живемо в дуже чутливому світі, де люди дуже легко ображаються. Але у світі, де #MeToo дав жінкам право голосу, яке вони заслуговують, цій пісні не місце», – переконаний він.

Критики композиції стверджують, що вона виправдовує дії, які можна трактувати як домагання. А опоненти наполягають на тому, що не варто судити тексти, написані у минулому столітті, за сучасними мірками.

Однак опитування, проведене на сторінці радіостанції в Facebook, показало, що переважна більшість слухачів не підтримують цю заборону: 94% користувачів висловилися проти.

«Героїня цієї пісні каже "Ні", а їй відповідають "Це ж означає так, правильно?". У 2018 році всі ми знаємо, що згода – це коли вам відповідають "Так". Якщо вам кажуть "ні", то варто зупинитися», – коментує Сондра Міллер, президентка Клівдендського центру допомоги жертвам зґвалтувань.

Нагадаємо, торік восени американські видання The New York Times та The New Yorker опублікували розслідування про сексуальні домагання з боку голлівудського продюсера Гарві Вайнштейна. Після виходу публікації акторки та колишні колеги Вайнштейна почали публічно звинувачувати продюсера в насильстві. За підрахунками ЗМІ, список усіх жінок, які заявили про переслідування з боку Вайнштейна, перевалив за 50 осіб. Серед них – відомі акторки Анджеліна Джолі та Гвінет Пелтроу. Цього року видання отримали за свої матеріали на цю тему Пулітцерівську премію в номінації «Служіння суспільству».

У мережі також з’явилася ціла низка хештегів та флешмобів, присвячених сексуальному насильству, найвідоміших з яких став #MeToo (Я також). 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Кадр з фільму «Дочка Нептуна»,
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду