Фейк: У водопровідній воді Києва та Одеси виявили холерну паличку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Фейк: У водопровідній воді Києва та Одеси виявили холерну паличку
Київська міська адміністрація та Одеська обласна військова адміністрація спростовували інформацію про нібито небезпечну водопровідну воду в Києві та Одесі, зокрема про наявність в ній холерної палички.
Наразі у мережі розповсюджується фейкова інформація про можливий спалах холери у Києві та Одесі через начебто наявність холерної палички у воді. У дописах зазначається, що навіть чистити зуби та мити фрукти і овочі необхідно лише кип’яченою водою.
У «Київводоканалі» запевняють, що ця інформація не відповідає дійсності і, найімовірніше, спрямована на дестабілізацію ситуації та нагнітання паніки серед населення.
«Якість питної води контролюється за показниками епідемічної безпеки та санітарно-хімічними показниками безпечності. Жодних відхилень від стандартів наразі немає, водопровідна вода є цілком безпечною. "Київводоканал" забезпечений усіма необхідними реагентами в достатній кількості, всі водопровідні споруди працюють у штатному режимі, всі процеси з водопідготовки відбуваються в установленому порядку», – повідомляє КМДА.
Одеська ОВА також наголосила, що інформація про виявлення у місті фактів захворювання на холеру не відповідає дійсності і є фейковою.
«Як зазначають інфекціоністи, захворюваність на холеру визначається не під час огляду лікарем за тими чи іншими симптомами, а виключно лабораторно-бактеріологічним аналізом. Станом на 12:00 10 червня 2022 року жодного факту підтвердження наявності збудника холери ні в Одесі, ані в Одеській області не виявлено», – повідомляє ОВА.
«Детектор медіа» від початку повномасштабного вторгнення Росії фіксує та спростовує російські фейки й розповідає про те, як навчитися самостійно розрізняти маніпулювання, шахрайство, дезінформацію. Детальніше про це – у подкасті «Русскій фейк, іді на***!» та хроніці кремлівської дезінформації #DisinfoChronicle. Кремлівська дезінформація щодо військового наступу на Україну.
Ілюстрація: Київводоканал/Facebook