Ірландському телебаченню загрожує €250 тис. штрафу

00:00,
9 Грудня 2011
462

Ірландському телебаченню загрожує €250 тис. штрафу

00:00,
9 Грудня 2011
462
Ірландському телебаченню загрожує €250 тис. штрафу
Орган регулювання у галузі телерадіомовлення Ірландії, можливо, покарає ірландське суспільне телебачення за наклеп на священика.

Broadcasting Authority of Ireland (BAI), орган регулювання у галузі телерадіомовлення Ірландії, повідомляє, що згідно із законом про телерадіомовлення має повноваження накласти штраф на компанію RTÉ через сюжет про 65-річного отця Кевіна Рейнолдса (Kevin Reynolds). І це незважаючи на те, що мовник вже виплатив компенсацію помилково обвинуваченому у зґвалтуванні.

У травні цього року у популярній передачі RTÉ «Розслідування у прайм-тайм» розказали про кричущі сексуальні злочини ірландських священиків у Африці. Одним зі священників, злочин якого  викрили, виявився місіонер Рейнольдс, який начебто у 1982 році під час перебування у Кенії зґвалтував дівчинку-підлітка, яка народила від нього дитину. За версією телевізійників керівництво місіонерської школи та навіть єпископ закрили на це очі, отець залишив Африку і покинув мати з дитиною.  Лише завдяки адвокатам, які змогли примусити RTÉ забезпечити проведення ДНК-тестів на батьківство, Рейнольдз довів, що його оббрехали. 

Суд, що відбувся у листопаді 2011-го, змусив RTÉ виплатити священикові значну компенсацію за моральну шкоду. Справа Рейнольдза – це найбільш гучний скандал, з яким мовник зіткнувся за останні 10 років.

Міністр з питань комунікації нещодавно звернувся до BAI, щоб дослідити суть справи і з огляду на порушення мовником журналістської етики і накласти на RTÉ штраф, який може сягнути €250 тис.

Джерело:  Irishtimes

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
clericalwhispers
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду