Американська преса прокоментувала «політику журналістики чекової книжки» новинної корпорації ABC News

00:00,
12 Серпня 2011
1828

Американська преса прокоментувала «політику журналістики чекової книжки» новинної корпорації ABC News

00:00,
12 Серпня 2011
1828
Американська преса прокоментувала «політику журналістики чекової книжки» новинної корпорації ABC News
Оприлюднення інформації про проплати мережею новин ABC News значних коштів приватним особам з метою використання іх фото та відео для створення ексклюзивних матеріалів викликало хвилю критики у американській пресі. Однією з найрезонансніших стала історія «Ботоксної Матусі», яка отримала від ABC News близько $10 тис. Жінка, за словами видання, регулярно вводила ботокс своїй маленькій доньці. Відомо, що корпоративна політика новинної мережі забороняє платити приватним особам за матеріали та інтерв’ю.  Преса критично прокоментувала оприлюднені факти, особливо іронічно очікувано висловилися конкуренти новинної корпорації.  

«Чекова книжка у журналістиці завжди була постійною та проблематичною особливістю висвітлення новин навіть у найвпливовіших та найавторитетніших виданнях. І проблема навряд чи щезне найближчим часом, хоча зізнання ABC News минулого місяця було шокуючим. Тепер, щоби зберегти власну репутацію, мережі новин доведеться суттєво скоротити всі види виплат, які так допомагали їй отримувати ексклюзивні матеріали протягом останніх років. Адже у Великобританії громадянська терпимість через події із нещодавним закриттям видання Руперта Мердока, здається, досягла своєї межі», – The New York Times.

 

 

«Кінець журналістики чекової книжки, здається, знаходиться у десятці найбільш терміново необхідних реформ. Якщо ваша історія, фото чи відео реально варті декількох сотень доларів – що ви згодні зробити або сказати, прагнучи збільшити їхню вартість до декількох тисяч? Просто запитайте «Ботоксну Матусю», котру спіймали на брехні у проплачуваних ABC інтерв’ю, про те як вона колола своїй 8-річній доньці ботокс, щоб та мала кращий вигляд у театральних виставах. Коли каліфорнійські дитячі соціальні служби «наїхали» на неї і взяли дитину під свою опіку, «Ботоксна Матуся» зізналася: «Так, я робила все це за гроші», – The Huffington Post.

 

 

 

«Як майже всі мережі телевізійних новин, ABC має чітку політику заборони проплати новин або інтерв’ю – але деякі працівники відступилися від корпоративних принципів і широко практикували подібні дії. Поки ABC News відходить від політики журналістики чекової книжки, її конкуренти зловтішаються і демонструють власну дистанційованість від подібних практик. Представник конкуруючої NBC News сказав нам: «Ми раді були почути про ці зміни у політиці ABC News. Ми згодні з тим, що їхні останні дії не є правильними як для галузі новин, так і для журналістики в цілому. Ми вітаємо їхню нову практику і будемо наполегливо працювати, щоб її підтримати», – Adweek.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду