Генеральний секретар SEEMO закликає політиків адекватно ставитися до критики у ЗМІ

00:00,
26 Липня 2012
1466

Генеральний секретар SEEMO закликає політиків адекватно ставитися до критики у ЗМІ

00:00,
26 Липня 2012
1466
Генеральний секретар SEEMO закликає політиків адекватно ставитися до критики у ЗМІ
«Свобода преси – основа демократії. Тож державні діячі мають терпимо ставитися до критики в ЗМІ», –  йдеться у зверненні генерального секретаря Медіаорганізації Південно-Східної Європи (South East Europe Media Organisation, SEEMO) Олівера Вуйовича (Oliver Vujovic), текст якого публікує Міжнародний інститут преси (IPI).

«Більш ніж через два десятиліття після падіння Берлінської стіни багатьом провідним політикам і лідерам партій  Південної та Східної Європи ще доведеться призвичаїтися до критики. Замість цього вони продовжують публічно звинувачувати журналістів у підриві національних інтересів, зраді, зв’язках із мафією, таємних змовах тощо», – відзначає Вуйович.

Вуйович наводить приклади, котрі, на його думку, підтверджують той факт, що стурбованість SEEMO та IPI є обгрунтованою.

Так, 17 липня  тимчасово виконуючий обов’язки президента Румунії  Крін Антонеску (Crin Antonescu) звинуватив американську газету The Washington Post та на французьку Le Monde у погіршенні міжнародного іміджу Румунії. Антонеску назвав публікації у газетах «брудними».

За тиждень до цього румунський сенатор Дан Шова (Dan Sova) звинуватив брюссельського кореспондента румунської громадської радіостанції у тому, що той «отруює  міжнародну  громадську думку та дезінформує закордонних посадових осіб, передаючи хибну інформацію, котра компроментує діючий уряд Румунії».

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов 5 липня заявив, що видання, які критикують роботу міністерства внутрішніх справ, «працюють на мафію».

Голова Демократичної партії соціалістів Чорногорії Міло Джуканович (Мило Ђукановић), який  протягом двох десятиліть посідає панівне становище на політичній сцені країни у якості прем’єр-міністра або президента, стверджував в інтерв’ю белградському часопису Vreme, що  чорногорські щоденні газети Vijesti та  Dan і тижневик Monitor мають на меті «дискредитувати та знищити Чорногорію» та його особисто.

Президент Республіки Сербської Мілорад Додик попросив на початку червня журналістку інформаційного агентства Beta Ліліану Ковачевич залишити прес-конференцію і більше не повертатися. Нешанобливо звертаючись до журналістки, Додик  назвав її брехухою.

Президент Сербії Томіслав Ніколіч (Tomislav Nikolic), виступаючи 13 травня у програмі Rec Ро Rec / Слово за слово суспільного мовника Radio Television Serbia (RTS), заявив, що після того, як його оберуть головою держави, він зателефонує й скаже: «Сьогодні ввечері я йду на телебачення. Ви повідомлятимете про все, що я роблю. Адже я – президент Сербії».

Явище неадекватної реакції полятиків на роботу журналістів поширене не лише у Південній та Східній Європі, але й в респектабельних та демократичних країнах, відзначає Вуйович.

Він закликав політиків шанобливо ставитися до роботи ЗМІ та пам’ятати про те, що для оскарження неетичної роботи медіа існують цивілізовані способи. Для того, щоб скаржитися на роботу ЗМІ, потрібно мати докази, додає Вуйович, – неаргументовані звинувачення журналістів у зраді або зв’язках з мафією не сприяють дотриманню законності, а лише можуть призвести до самоцензури.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MediaSapiens / Фото Олівера Вуйовича: SEEMO.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду