«Репортери без кордонів» розкритикували погрози прем’єр-міністра Болгарії на адресу журналістів

00:00,
8 Лютого 2013
1351

«Репортери без кордонів» розкритикували погрози прем’єр-міністра Болгарії на адресу журналістів

00:00,
8 Лютого 2013
1351
«Репортери без кордонів» розкритикували погрози прем’єр-міністра Болгарії на адресу журналістів
Медіаорганізація розцінює заяву Бойка Борисова як повернення до часів радянської цензури та холодної  війни.

«Те, що вони зробили, я можу зробити з усіма присутніми тут. Я можу наказати секретним службам розпочати подібні справи проти усіх журналістів. Усіх вас без винятку». Так прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов прокоментував на брифінгу 5 лютого публікацію на сайті Bivol.bg – балканського партнера WikiLeaks  – архівних документів, котрі стосуються його діяльності у 1990-х. 

За даними проведених журналістами сайту розслідувань, у той хаотичний час Борисов був найманим агентом кримінального відділення поліції (маючи кодове ім’я «агент Будда») і мав налагоджені контакти з організованою злочинністю.  

«Ми приголомшені, стривожені й обурені безвідповідальними коментарями  прем’єр-міністра, котрі фактично є безпосередньою серйозною загрозою журналістам, які працюють у новинній сфері», – заявили «Репортери без кордонів» (RSF).

«Ми вважали, що розслідування секретними службами діяльності журналістів та ЗМІ – це справа минулого, часів холодної війни, – наголошує медіаорганізація. – Борисов – європейський лідер. Він за жодних обставин не  може підтримувати збір секретними службами даних на журналістів чи прослуховування їхніх телефонів.  Він пережив добу радянської цензури та контролю і повинен розуміти: його коментарі – зловісний  сигнал для всіх ЗМІ, котрі цілком справедливо розмірковуватимуть над питанням: які ж висновки повинні зробити медіа з подібної заяви?»

«Якщо Борисов продемонстрував у своїх висловлюваннях нестриманість, він мусить публічно відмовитися від своїх коментарів і визнати  серйозність цього казусу. Якщо це не так, установи Європейського Союзу повинні розглянути питання, чи сумісні коментарі Борисова з його посадою – як одного із 27 найбільш високопоставлених представників ЄС», – вважає RSF.

Під час вступу на посаду прем’єр-міністра Борисов заявляв, що свобода ЗМІ є одним з його пріоритетів і обіцяв провести відповідні реформи медіасфери – однак реалізовано було небагато, відзначають «Репортери без кордонів».

«Його теперішня поведінка матиме  катастрофічні наслідки не тільки для  Болгарії, а й для Балкан, – застерігає медіаорганізація. – Багато хто розглядає її як офіційну підтримку сумнівної практики,  котра часто має кримінальний характер. Як ми можемо наполягати на бездоганній поведінці балканських держав-кандидатів у члени Європейського Союзу, якщо їхній найближчий сусід з ЄС штовхає їх у протилежний бік – до подібних ексцесів?»

«Репортери без кордонів» нагадують, що в індексі свободи преси Press Freedom Index-2013  Болгарія посіла 87 місце – найнижче серед країн-членів ЄС.

«Борисов, на жаль, підтвердив наші побоювання і безпосередньо сприяє підтриманню атмосфери невизначеності та небезпеки у журналістському середовищі», – резюмує RSF. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Mail.Ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду