Французький тижневик опублікував резонансні карикатури на пророка Мухаммеда

00:00,
20 Вересня 2012
2425

Французький тижневик опублікував резонансні карикатури на пророка Мухаммеда

00:00,
20 Вересня 2012
2425
Французький тижневик опублікував резонансні карикатури на пророка Мухаммеда
Сатиричний тижневик Charlie Hebdo викликав гнів прем’єр-міністра Франції  Жана-Марка Айро (Jean-Marc Ayrault), опублікувавши у номері, який вийшов друком у середу, серію карикатур  на пророка Мухаммеда, повідомляє французький часопис Paris Match. «Провокація», – так охарактеризував це голова уряду.

На обкладинці газети зображено мусульманина в інвалідному кріслі, яке везе іудей. Інвалід вигукує фразу: «Нічого смішного». Ілюстрація має назву «Недоторкані-2» і є пародією на дуже популярний у Франції фільм «Недоторкані» режисерів Еріка Толедано та Олів’є Накаша про інваліда-аристократа та його чорношкірого помічника.

Зображення у середині газети більш провокаційні – за даними ЗМІ, на деяких з них пророк Мухаммед постає в оголеному вигляді, зауважує РІА «Новости».

Головний редактор Charlie Hebdo Стефан Шарбоньє (Stéphane  Charbonnier), відомий під псеводнімом Шарб, заявив у ефірі телеканалу iTele, що карикатури «шокують тих, хто захоче бути шокованим – читаючи газету, яку вони ніколи не читають».

«Наші читачі могли побачити пророка Мухаммеда у кріслі-каталці вже 20 років тому, ще задовго до знаменитих карикатур. Потім ці малюнки використовують екстремісти, тому що їм потрібно щось використовувати. Якщо прибрати зображення Магомета, тому що це когось шокує, потім заборонять зображати людей, тварин, нам не буде чого зображувати взагалі – і ми випускатимемо газету з 16 чистих сторінок», – відзначив Шарбоньє.

У той час, як ситуація світі після демонстрації антиісламського фільму Innocence of Muslims / «Невинність мусцльман» почала дещо заспокоюватися, вихід Charlie Hebdo матиме наслідки за межами Франції, відзначає Paris Match.

Міністр закордонних справ країни Лоран Фабіус (Laurent Fabius) повідомив у ефірі France Info, що «віддав команди щодо прийняття спеціальних запобіжних заходів у всіх країни».

У міністерстві закордонних справ заявили, що у п’ятницю – день молитви мусульман – в якості запобіжного заходу французьки дипломатичні представництва, культурні центри та школи будуть закриті у понад 20 країнах.

Імам Великої паризької мечеті Даліль Бубакер (Dalil Boubakeur) у ефірі France 2 назвав публікацію карикатур «справжньою провокацією», а також «реальним стимулом  до загострення  напруженості» не тільки у світі, але і у Франції.

Як повідомляє Europe 1, з вечора вівторка редакцію Charlie Hebdo охороняють спецназівці, також посилено охорону головреда видання Стефана Шарбоньє.

Charlie Hebdo не вперше представляє пророка Мухаммеда фігурантом гумористичного жанру. У 2006 редакція передрукувала такі карикатури з  датської газети Jyllands-Posten.

Для видання це мало наслідки у вигляді отримання судового позову від Великої паризької  мечеті (La Grande Mosquée de Paris), Спілки ісламських організацій Франції (l’Union des organisations islamiques de France) та Всесвітньої мусульманської ліги (La Ligue Islamique Mondiale). Втім, судовий процес закінчився на початку 2007 року виправданням звинуваченого.

Серед інших провокацій Charlie Hebdo – спецвипуск Shariat Hebdo, який з’явився у листопаді 2011 року та представляв пародійний відгук на запроавдження шаріату у декількох країнах, звільнених під час арабської весни. Після цього газета зазнала потужної хакерської атаки на свій сайт, а в ніч з 1 на 2 листопада було підпалено будівлю редакції.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Channel STV
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду