Єгипетська влада вибачилася після продемонстрованих на ТБ кадрів побиття демонстранта

00:00,
4 Лютого 2013
1409

Єгипетська влада вибачилася після продемонстрованих на ТБ кадрів побиття демонстранта

00:00,
4 Лютого 2013
1409
Єгипетська влада вибачилася після продемонстрованих на ТБ кадрів побиття демонстранта
Міністр внутрішніх справ Єгипту Мохамед Ібрагім (Mohamed Ibrahim) вибачився за показане на телебаченні побиття поліцейськими оголеного демонстранта, пише The New York  Times. Він також відзначив, що цей окремий випадок не символізує методи роботи поліції.

Адміністрація президента Мохамеда Морсі (Mohamed Morsi) оприлюднила заяву, в якій виражено співчуття через «телевізійні кадрами, що шокують».

The New York  Times називає вибачення «рідкісним» явищем. Однак у  тому, що відбулося  насправді, легко заплутатися, як і в перипетіях єгипетської революції.

На відео видно, як група поліцейських із боротьби з заколотами б’є втікача, і тягне через вулицю до броньованого авто. Це підтвердили й свідки.Однак сам демонстрант Хамада Сабер (Hamada Saber), який несподівано став героєм дня, розповів в інтерв’ю у лікарняній палаті зовсім іншу версію події. 

Поліцейські, за його словами, не нападали на нього, а радше допомогли врятуватися. Сабер переконував, що йому довелося тікати від групи демонстрантів, які роздягли й пограбували його. На поміч кинулися «охоронці порядку», які, мовляв, застерегли голого  втікача: якщо відмовиться від їхньої допомоги, то його вб’ють. 

Того ж вечора на іншому телеканалі особа, яка представилася донькою постраждалого Рандою стверджувала, що її батько «боїться говорити правду». «Ми були разом з ним, – розповіла вона. – Поліцейські роздягли його й били носаками, потім  потягли і кинули в машину».

Тим часом міністр внутрішніх справ Єгипту пообіцяв: після того, як постраждалого випишуть з лікарні, він запросить його до себе, щоб вибачитися особисто. Загалом він повторив версію Сабера. Також Мохамед Ібрагім додав, що через «неналежну» поведінку поліцейських він наказав  розслідувати інцидент.

«Кадри побиття Сабера знову налаштовують суспільство проти єгипетської поліції, жорстокість якої сприяла вибухові повстання проти колишнього президента Хосні Мубарака. Вони нагадують про те, що майже через два роки новий президент Мохамед Морсі зробив замало для того, щоб реформувати поліцію. За останні десять днів під час сутичок, які відбулися у декількох єгипетських містах і стали  одними з найгірших проявів насильства після падіння 2011 року режиму Мубарака, загинуло  понад 50 людей. Побиття викликало у багатьох злість і в іншому аспекті. Чимало хто переконується у тому,  що безлад і неподобство зірвали процес відходу Єгипту від авторитарного минулого», – робить  висновок The New York Times.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
The New York Times
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду