Пакистанський міністр пообіцяв винагороду за вбивство продюсера «Невинності мусульман»

00:00,
24 Вересня 2012
862

Пакистанський міністр пообіцяв винагороду за вбивство продюсера «Невинності мусульман»

00:00,
24 Вересня 2012
862
Пакистанський міністр пообіцяв винагороду за вбивство продюсера «Невинності мусульман»
Міністр залізничного транспорту Пакистану Гулам Ахмад Білур запропонував  винагороду у $100 тис. «тим, хто вб’є творців антиісламського відео», повідомила у неділю британська служба BBC.

«Якщо хтось у майбутньому створить інші подібні блюзнірські матеріали, я також заплачу його вбивці$100 тис.», – додав Гулам Ахмад Білур (Ghulam Ahmad Bilour).

Урядовець заявив, що сплатить винагороду «за священний обов’язок» із власної кишені.

Білур навіть закликав допомогти вбити продюсера стрічки «Невинність мусульман» талібів і «Аль-Каїду».

Міністр також звернувся до західних країн із словами: «Так, свобода слова існує – але вам слід ухвалити закони щодо тих, хто ображає нашого Пророка. Якщо ви цього не зробите, майбутнє буде вкрай небезпечним».

Представник прем’єр-міністра країни Шафкат Джаліль (Shafqat Jalil) заявив ВВС, що уряд  засуджує заяву Білура і «абсолютно відокремлює себе» від цих слів.

Свою пропозицію міністр залізничого транспорту оприлюднив одразу після того, як принаймні двадцять демонстрантів загинули в п’ятницю під час хвилі акцій протесту, котра пройшла у Пакистані.

Тим часом Накула Беслі Накула (Nakoula Basseley Nakoula), який вважається продюсером фільму, перебуває у бігах, зауважує BBC.

Розміщений на YouTube фільм Innocence of Muslims / «Невинність мусульман», автором якого вказувався американець Сем  Бесайл (Sam Bacile), показував пророка Мухаммеда в критичному ракурсі, що спричинило хвилю насильства у Бенгазі та Каїрі. Журналісти АР заявили, що Сем Бесайл – вимишлена особа, а режисером фільму насправді є мешканець штату Каліфорнія Накула Бесселі Накула.

Під час нападу на дипломатичні представництва США було вбито чотирьох працівників консульства, включно з послом США у Лівії Крістофером Стівенсом (ChristopherStevens).

80 осіб, які брали участь у створенні фільму (актори і члени знімальної групи), відмежувалися від стрічки, заявивши, що у фінальній версії сюжетні лінії та смислові акценти було кардинально змінені.

Через фільм відеохостинг YouTube вже заблокували у Пакистані, Афганістані та Судані.

Протестуючі в країнах із розвиненими мусульманськими общинами влаштовують акції протесту перед американськими дипломатичними установами – акції протесту турбували владу Австралії, Бельгії, Франції, Великобританії, Пакистану, Афганістану Індонезії.

У демонстрації проти фільму брали участь близько 1,5 тис. студентів Кабульського державного університету, більше 70 осіб постраждали під час акції протесту під стінами посольства США у Каїрі. Фільм засудив президент Індонезії Сусіло Бамбанг Юдхойоно (Susilo Bambang Yudhoyono).

При цьому суд США відмовився змусити адміністрацію YouTube видалити скандальний фільм з сайту.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
International Political Forum
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду