Пакистанський міністр пообіцяв винагороду за вбивство продюсера «Невинності мусульман»
Пакистанський міністр пообіцяв винагороду за вбивство продюсера «Невинності мусульман»
«Якщо хтось у майбутньому створить інші подібні блюзнірські матеріали, я також заплачу його вбивці$100 тис.», – додав Гулам Ахмад Білур (Ghulam Ahmad Bilour).
Урядовець заявив, що сплатить винагороду «за священний обов’язок» із власної кишені.
Білур навіть закликав допомогти вбити продюсера стрічки «Невинність мусульман» талібів і «Аль-Каїду».
Міністр також звернувся до західних країн із словами: «Так, свобода слова існує – але вам слід ухвалити закони щодо тих, хто ображає нашого Пророка. Якщо ви цього не зробите, майбутнє буде вкрай небезпечним».
Представник прем’єр-міністра країни Шафкат Джаліль (Shafqat Jalil) заявив ВВС, що уряд засуджує заяву Білура і «абсолютно відокремлює себе» від цих слів.
Свою пропозицію міністр залізничого транспорту оприлюднив одразу після того, як принаймні двадцять демонстрантів загинули в п’ятницю під час хвилі акцій протесту, котра пройшла у Пакистані.
Тим часом Накула Беслі Накула (Nakoula Basseley Nakoula), який вважається продюсером фільму, перебуває у бігах, зауважує BBC.
Розміщений на YouTube фільм Innocence of Muslims / «Невинність мусульман», автором якого вказувався американець Сем Бесайл (Sam Bacile), показував пророка Мухаммеда в критичному ракурсі, що спричинило хвилю насильства у Бенгазі та Каїрі. Журналісти АР заявили, що Сем Бесайл – вимишлена особа, а режисером фільму насправді є мешканець штату Каліфорнія Накула Бесселі Накула.
Під час нападу на дипломатичні представництва США було вбито чотирьох працівників консульства, включно з послом США у Лівії Крістофером Стівенсом (ChristopherStevens).
80 осіб, які брали участь у створенні фільму (актори і члени знімальної групи), відмежувалися від стрічки, заявивши, що у фінальній версії сюжетні лінії та смислові акценти було кардинально змінені.
Через фільм відеохостинг YouTube вже заблокували у Пакистані, Афганістані та Судані.
Протестуючі в країнах із розвиненими мусульманськими общинами влаштовують акції протесту перед американськими дипломатичними установами – акції протесту турбували владу Австралії, Бельгії, Франції, Великобританії, Пакистану, Афганістану Індонезії.
У демонстрації проти фільму брали участь близько 1,5 тис. студентів Кабульського державного університету, більше 70 осіб постраждали під час акції протесту під стінами посольства США у Каїрі. Фільм засудив президент Індонезії Сусіло Бамбанг Юдхойоно (Susilo Bambang Yudhoyono).
При цьому суд США відмовився змусити адміністрацію YouTube видалити скандальний фільм з сайту.