Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo опублікував комікс про життя пророка Мухаммеда

00:00,
2 Січня 2013
1902

Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo опублікував комікс про життя пророка Мухаммеда

00:00,
2 Січня 2013
1902
Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo опублікував комікс про життя пророка Мухаммеда
Журнал Charlie Hebdo не обмежився публікацією карикатур на пророка і випустив його комікс-біографію. У редакції кажуть, що виключно в освітніх цілях.

Комікс «Життя Мухаммеда» можна придбати на сайті Charlie Hebdo за €6. Автори видання відзначають, що діяли перш за все у освітніх цілях, поставивши перед собою завдання розповісти про життя пророка доступною для читачів мовою.

Восени редакція Charlie Hebdo вже фігурувала у скандальній справі: опубліковані журналом карикатури на пророка Мухаммеда викликали гнів не тільки мусульманської спільноти, але й прем’єр-міністра Франції  Жана-Марка Ейро (Jean-Marc Ayrault).

Тоді головний редактор видання Стефан Шарбоньє (Stéphane  Charbonnier) іронізував над розголосом, якого набула ця ситуація, заявивши, що карикатури «шокують тих, хто захоче бути шокованим – читаючи газету, яку вони ніколи не читають».

Імам Великої паризької мечеті Даліль Бубакер (Dalil Boubakeur) у ефірі France 2 називав публікацію карикатур «справжньою провокацією», а також «реальним стимулом  до загострення  напруженості» не тільки у світі, але і у Франції.

Зрештою, посилення охорони редакції та самого Шарбоньє не мало успіху – офіс видання підірвали, знищивши редакційне обладнання та значну частину накладу скандального номеру.

Втім, не всі відреагували на спроби представити пророка Мухаммеда героєм сатиричного жанру агресивно. Єгипетська газета Al-Watan, наприклад, опублікувала у відповідь на меседжі Charlie Hebdo серію карикатур, в яких вказала на стереотипи зображення мусульман західним світом.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Channel STV
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду