Автор книги про вбивство бен Ладена Метт Біссоннетт дав перше інтерв’ю

00:00,
10 Вересня 2012
1219

Автор книги про вбивство бен Ладена Метт Біссоннетт дав перше інтерв’ю

00:00,
10 Вересня 2012
1219
Автор книги про вбивство бен Ладена Метт Біссоннетт дав перше інтерв’ю
Метт Біссонетт, який брав участь у операції з ліквідації бен Ладена, написав книгу No Easy Day / «Нелегкий день» під псевдонімом Марк Оуен, а тепер дав своє перше інтерв’ю американському каналу CBS, повідомляє BBC.

У своїй книзі Метт Біссонетт (Matt Bissonnette) стверджує, шо бен Ладена вбили одразу ж після того, як він виглянув з вікна своєї кімнати. Це суперечить офіційній версії розгортання подій, згідно з якою лідера «Аль-Каїди» застрелили, коли він спробував втекти до спальні,  – оскільки існувала можливіть того, що він міг бути озброєний.

У інтерв’ю CBS Біссоннетт заявив, що спосіб ліквідації бен Ладена був виправданий обставинами.

«Якщо людина виглядає з-за рогу, вона цілком може бути озброєною. Можна чекати, що в нього є автомат, ручна граната або навіть пояс з вибухівкою», – відзначив він.

Бен Ладен, за словами автора No Easy Day, продовжував рухатися після першого пострілу – тому члени спецпідрозділу, увійшовши до кімнати, вистрелили у нього ще раз.

Біссоннетт також розповів, що на офіційній зустрічі з Бараком Обамою члени спецпідрозділу відмовилися повідомити президенту США, хто саме застрелив бен Ладена.

Хоча Пентагон раніше і заявляв про намір притягнути Біссоннетта до відповідальності за розголошення державних таємниць, перед публікацією книга No Easy Day не цензурувалася Міністерством оборони США, ЦРУ чи Білим домом, наголошує BBC

При цьому головний юридичний консультант Пентагону Джей Джонсон направив Біссоннетту листа, в якому стверджується, що, на думку Міністерства оборони, автор книги порушив підписані ним угоди про дотримання секретності і нерозголошення державної таємниці. У листі також відзначається, що міністерство розглядає способи вирішення цієї проблеми.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Bloomberg
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду