Тімур Мірошниченко щодо своєї участі в ролі ведучого фестивалю «Слов’янський базар-2021»: «Я для себе остаточного рішення ще не ухвалив»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Тімур Мірошниченко щодо своєї участі в ролі ведучого фестивалю «Слов’янський базар-2021»: «Я для себе остаточного рішення ще не ухвалив»
Ведучий Тімур Мірошниченко, який багато років був коментатором «Євробачення» та зараз веде на каналі «Україна» шоу «Зірковий шлях», заявлений ведучим міжнародного фестивалю «Слов’янський базар у Вітебську». Фестиваль відбувається під патронатом Олександра Лукашенка. Поява цієї інформації спричинила бурхливу реакцію в медіа та соціальних мережах. MediaSapiens звернувся до Мірошниченка за коментарем.
— В офіційній програмі фестивалю «Слов’янський базар» в Білорусі ви заявлений як ведучий. Ви справді будете одним з його ведучих?
— Поки що я не можу відповісти на це запитання. Насправді, я був і є ведучим фестивалю вже понад десять років, але розуміючи той резонанс, який відбувається зараз, поки що не вирішив, чи буду я брати участь у фестивалі. Це вирішиться в найближчі кілька днів.
— Чому ви сьогодні звільнилися з Суспільного?
— Не сьогодні — я буду працювати до 31 березня, а заяву написав два тижні тому. Справа в тому, що у мене є плани, які я зараз не можу коментувати. Але я буду все одно працювати на Суспільному «на пів ставочки».
— До вас цього року зверталися організатори фестивалю «Слов’янський базар» – чи додали вас за «замовченням» у програму, як постійного ведучого?
— Так, зверталися – тому що я є ведучим фестивалю від України. Коли мені зателефонували організатори і запросили бути ведучим і цього, ювілейного ХХХ «Слов’янського базару», то я не думав ні про Лукашенка, ні про кого — я думав тільки про те, що це фестиваль, який я веду кожного року. Але зараз, очевидно, після публікації афіш здійнявся певний резонанс, і я просто для себе зараз зважує це рішення. З одного боку, я розумію тих людей, які мені пишуть, — здебільшого, мені пишуть з Білорусі, але є і українці, які теж висловлюють свою думку. І думки розділилися десь порівну.
До речі. Я перевіряю кожного, хто мені пише в соціальних мережах, – і можу констатувати той факт, що здебільшого це боти. Але є і реальні люди, і мої знайомі, які просять мене не приїжджати цього року на Слов’янський базар. Є також плюс-мінус стільки ж повідомлень, — і знову ж таки, це здебільшого боти із невеличкою кількістю реальних людей, - в яких просять: не ведись на провокації, приїжджай і радуй людей, як і раніше.
— Але ж приймати рішення вам, а не тим, хто пише?
— Так. Але мене , в першу чергу, збентежило те, що це – бот-атака. Ще трошечки підкріплює мої сумніви щодо доцільності участі цього року в фестивалі і те, що мої знайомі мені пишуть, щоб я не їхав. З одного боку, я розумію ситуацію, яка склалася цього року в Білорусі, — вона не надто фестивальна. З іншого боку, як би це дивно не звучало, я прихильник того, що цей фестиваль має тридцятирічну історію, і Лукашенко має не такий великий вплив на цей фестиваль. Те, що він є одним із співорганізаторів і патронів цього фестивалю, це само собою зрозуміло. Але в першу чергу, це фестиваль для людей. І тому я для себе остаточного рішення ще не ухвалив.
— Ви знаєте, що фестиваль фінансується державою?
— Він фінансується не тільки цією державою, так, а ще й Росією.
Нагадаємо, що пісенний конкурс «Слов’янський базар» фінансується з бюджету Союзної держави Білорусі та Росії та відбувається під патронатом самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Через «жорстокі репресії і залякування мирних демонстрантів, членів опозиції і журналістів», а також фальсифікацію виборів, Європейський союз на рік наклав санкції проти режиму Олександра Лукашенка, економічних суб'єктів, великих бізнесменів і компанії, які отримують вигоду від режиму Лукашенка і/або підтримують його. Зараз у санаційному списку 88 осіб, включаючи Лукашенка, та 7 організацій. Україна, Норвегія, Ісландія, Північна Македонія, Албанія, Ліхтенштейн та Чорногорія також приєдналася до санкцій ЄС. ЄС не визнає Лукашенка легітимним президентом Білорусі.
У березні організатор пісенного конкурсу Європейська мовна спілка (EBU) відсторонила Білорусь від участі в Євробаченні-2021, що відбудеться цього року в Роттердамі (Нідерланди). Пісня білоруського гурту Galasy ZMesta, який виграв національний відбір «Євробачення», висміювала опозицію, — а це порушення правил конкурсу, які забороняють політичні висловлювання.
Фото: фейсбук-сторінка Тімура Мірошниченка