Наталя Гуменюк: Ми маємо стати людьми, які бережуть реальність

Наталя Гуменюк: Ми маємо стати людьми, які бережуть реальність

13:16,
7 Червня 2015
1562

Наталя Гуменюк: Ми маємо стати людьми, які бережуть реальність

13:16,
7 Червня 2015
1562
Наталя Гуменюк: Ми маємо стати людьми, які бережуть реальність
Наталя Гуменюк: Ми маємо стати людьми, які бережуть реальність
Автори:
Голова ГО «Громадське телебачення» та спікер «Донбас Медіа Форуму» Наталя Гуменюк розповіла про те, наскільки важливо дотримуватися професійних журналістських стандартів під час війни.

У виставковому просторі фонду «Ізоляція» Наталка Гуменюк як учасник «Донбас Медіа Форуму», що покликаний формувати толерантне медіа середовище з відмовою від мови ненависті, наголошує на тому, що професійні стандарти у часи війни лишаються чи не єдиною опорою для журналістів.

«Запитання, яке часто ставлять мені – чим українська пропаганда відрізняється від російської. Тому що не буває маленької брехні і великої брехні. Якщо ти порушуєш стандарт – ти втрачаєш довіру. Ми маємо стати тими людьми, які бережуть реальність», - говорить голова «Громадського телебачення».

Пані Гуменюк каже, що побутує така думка, мовляв, усі ті стандарти BBC та Reuters – то для хорошого часу, для країн, в яких не було воєн, а тому для нас вони не працюють. Та на ділі, стверджує журналіст, все геть навпаки:

«Медіаспільнота, світ ішов дуже довго до того, щоби з кожним боєм, з кров’ю, з втратами кожен раз вносити інші правила до цих стандартів. Тільки той факт, що ти маєш говорити правду, маєш намагатися подати всі сторони конфлікту довів, що це єдиний вихід утримати і зберегти суспільство. І дуже багато суспільств, які потім виходили зі стану війни, казали: «якби ж ми тільки цього дотримувалися».

Гуменюк наголошує на нестачі дуже простої інформації на регіональному рівні та стверджує, що з огляду на те, що Україна не є закритою країною, журналісти мають усі можливості таку інформацію поширювати:

«Є країни, в які потрапити дуже складно, де немає навіть телефонного зв’язку. У нас все-таки є величезний регіон, де живуть мільйони людей, куди, попри всю небезпеку, можна телефонувати, де в багатьох людей є родичі, де дуже багато людей знають, що відбувається, але поза тим, фактично цієї інформації немає. І банальних речей про те, як ходить потяг до Донецька, що відбувається в тому населеному пункті, небезпечно їхати, чи ні, чи загинули там люди, чи ні – от такої інформації бракує».

На цьому етапі, каже журналіст, постає величезне питання до базових стандартів, оскільки таку інформацію потрібно багато разів перевіряти.

Наталя Гуменюк також визнає, що з військовими треба співпрацювати, бути дуже обережним, аби не видати їхнього місця перебування, проте: «війна – це не тільки зброя і військові, - каже журналіст. - Є величезна кількість цивільного населення. Немає інших громадян, вони всі однакові. Обов’язок сильної, нормальної країни – захистити життя кожного громадянина». 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Наталя Гуменюк
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду