ЗМІ мають подавати правдиву інформацію про всі дії армії, в тому числі про її невдачі – медіаексперти

00:00,
5 Червня 2014
1459

ЗМІ мають подавати правдиву інформацію про всі дії армії, в тому числі про її невдачі – медіаексперти

00:00,
5 Червня 2014
1459
ЗМІ  мають подавати правдиву інформацію про всі дії армії, в тому числі про її невдачі – медіаексперти
Намагання «допомогти» керівництву держави та армії, ігнорування її невдач - в результаті може призвести до втрати довіри аудиторії, а також не сприятиме покращенню роботи державних органів.

Про це говорили сьогодні медіа юристи та журналісти під час круглого столу «Свобода слова як чинник виживання в умовах війни», що відбуввся в рамках 2-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни». У дискусії взяли участь Наталя Лигачова («Телекритика»), Валерій Іванов (Академія української преси), Наталка Гуменюк (hromadske.tv),Тетяна Котюжинська (Асоціація медіаюристів), Мустафа Найєм (hromadske.tv, «Українська правда»), Тарас Шевченко (Інститут Медіа Права).

Експерти обговорювали, як журналістам висвітлювати події в Східній України та де знайти баланс між методами інформаційної війни і журналістськими стандартами.

«Насправді сьогодні журналіст може бути одночасно і солдатом інформаційної війни, і в той же час дотримуватись стандартів, - зазначила Наталя Лигачова. - Тому що нинішня інформаційна пропаганда Росії – це порушення всіх стандартів  у грубій формі.  Якщо журналісти будуть відстоювати журналістські стандарти, дотримуватися їх,   то вони можуть вважати себе солдатами війни – це противага тому, як поводить себе сторона агресора. Однак сьогодні у наших медіа це виходить погано, бракує професіоналізму у дотриманні стандартів».

Учасники зауважили, що журналісти сьогодні як громадяни часто відчувають необхідність підтримати свою країну, захистити інтереси держави  у воєнні часи. Іноді  складається враження, що краще навіть промовчати про поразки. Однак це невірний шлях, вважає Тарас Шевченко, оскільки викривлення інформації з місць подій позначиться на довірі аудиторії у Східній Україні, де вона й так вкрай низька – максимально об’єктивне повідомлення може почати виправляти цю ситуацію.

 «Крім того, треба розуміти, що приховуючи поразки армії, ми захищаємо керівників операції, які не можуть досягнути успіху через свій непрофесіоналізм, - пояснив пан Шевченко. – І згодом вони будуть думати, що всі їх невдачі прикриють ЗМІ, у такому випадку ми не сприяємо якісній роботі державних посадовців».

«Треба говорити про проблеми з фінансуванням, про те, наприклад, відбувається  евакуація чи ні, є підмога чи ні. - погодилась Наталка Гуменюк.  - Тільки завдяки правдивій інформації можна щось виправити».

Детальніше про дискусію читайте найближчими днями на MediSapiens

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: MediaSapiens
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду