Російський фільм про «Празьку весну» викликав обурення Чехії та Словаччини

Російський фільм про «Празьку весну» викликав обурення Чехії та Словаччини

09:45,
3 Червня 2015
6536

Російський фільм про «Празьку весну» викликав обурення Чехії та Словаччини

09:45,
3 Червня 2015
6536
Російський фільм про «Празьку весну» викликав обурення Чехії та Словаччини
Російський фільм про «Празьку весну» викликав обурення Чехії та Словаччини
Автори:
Новий документальний фільм про військове вторгнення у Чехословаччину в серпні 1968 року, показаний в ефірі телеканалу «Росія 1», розгнівав Чехію та Словаччину, які звинуватили Москву в спробі переписати історію.

Про це пише BBC.

Як зазначила речник МЗС Чехії Міхаела Лагронова, глава чеського МЗС вважає, що цей фільм «вводить в оману».

У серпні 1968 року в Прагу увійшли танки країн-учасниць Варшавського договору. Під час придушення виступів прихильників ліберальних реформ загинули понад сто громадян Чехословаччини.

Автори фільму, який вийшов в ефір у Росії 23 травня, кажуть, що «метою введення військ до Чехословаччини було запобігти військовому перевороту, який підтримувався Заходом».

Словаччина висловила офіційний протест у зв'язку з показом документальної стрічки.

Влада Словаччини заявила, що у фільмі вторгнення радянських військ представлене як дружній крок з метою захисту країни від потенційної загрози. У МЗС Словаччини наголосили, що наполягають на «повазі до правди», особливо в контексті «великої трагедії для Чехословаччини та її громадян».

«Ми впевнені, що російська влада вжиє необхідних заходів, аби запобігти спотворенням в цій трагічній главі в історії словацько-російських двосторонніх відносин», - йдеться в заяві на сайті зовнішньополітичного відомства країни.

У фільмі «Варшавський договір. Розсекречені сторінки» ідеться про те, що військовий блок на чолі з Радянським Союзом був чисто оборонною організацією, яка протистояла агресивному НАТО.

Автори документальної стрічки стверджують, що під прикриттям легенди про мирне цивільне повстання з романтичною назвою «Празька весна» ховався збройний переворот, що спирався на підтримку НАТО.

Міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек викликав посла Росії в Празі Сергія Кисельова для пояснень з приводу фільму, а також у зв'язку з включенням низки чеських громадян до «чорного списку» з 89 європейських політиків і дипломатів, яким заборонений в'їзд до Росії.

У заяві МЗС Словаччини сказано, що в минулому Росія офіційно вибачилася за вторгнення і подальшу окупацію Чехословаччини.

«Празька весна»

Ліберальні реформи в Чехословаччині тривали з січня по серпень 1968 року.

На чолі проведених змін, які увійшли в історію як «Празька весна», стояв лідер Комуністичної партії Олександр Дубчек. За нього була пом'якшена цензура в ЗМІ, передбачалося, що в країні буде створений соціалізм «з людським обличчям».

Але радянське керівництво відреагувало надсиланням до Чехословаччини двох тисяч танків і п'ятисот тисяч військових, серед яких були представники армій країн Варшавського договору (крім Румунії).

Почалися сутички, жертвами яких стали понад сто людей.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Хроніка UA
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду