Російські журналісти оббрехали парламент Чехії

00:00,
27 Березня 2014
1740

Російські журналісти оббрехали парламент Чехії

00:00,
27 Березня 2014
1740
Російські журналісти оббрехали парламент Чехії
Російські медіа масово поширили фейк про те, що чеський парламент не підтримав санкції проти РФ і мало не схвалює окупацію Криму, повідомляє УНІАН.

26 березня 2014 року у російських новинних стрічках з’явилася новина про те, що Чеський парламент не підтримав економічні санкції проти Росії. Посилаючись на чеські медіа, російські журналісти по-своєму сформулювали повідомлення про рішення нижньої палати чеського парламенту.

Першоджерелом фейкової новини було агентство «РИА Новости», керівником якого нещодавно став відомий пропагандист Дмитро Кисельов. Десятки російських сайтів повідомили неправдиву новину.

Дехто навіть послався на чеське радіо «Прага», де була опублікована новина про рішення місцевого парламенту, однак подали не оригінальний текст повідомлення, а за версією «РИА Новости».

Журналісти УНІАН порівняли текст вихідного повідомлення чеського радіо «Прага» з текстами у російських медіа.

«Комсомольська правда», наприклад,  повідомляє: «Палата депутатів чеського парламенту відмовилася визнати возз'єднання Криму з Росією «анексією», а також виступила проти економічних санкцій. “Палата депутатів не підтримала пропозицію, в якій уряду доручалося просувати в рамках ЄС введення економічних санкцій проти Росії”, – йдеться в заяві чеського парламенту». Крім цього, за версією російських журналістів, чеський парламент «відмовився називати приєднання Росією Крима “анексією”».

Натомість у повідомленні чеського радіо «Прага» сказано інакше: «Депутати Нижньої палати Парламенту Чеської Республіки відкинули насильницьку анексію українського Криму Росією. Вони вважають, що в даному випадку мова йде про порушення міжнародного права... Законодавці також підтримали уряд Чехії, який, що стосується ситуації в Україні, має намір діяти солідарно з іншими країнами ЄС і НАТО».

Інформація про санкції у чеському ЗМІ також подана по-іншому: «Уряд Чехії, згідно з рішенням депутатів, у структурах ЄС не добиватиметься впровадження економічних санкцій проти Росії». Як тлумачить цей текст УНІАН, чеські журналісти загалом очікували, що уряду доручать зайнятися лобіюванням економічних санкцій проти Росії в ЄС, проте парламент такого рішення не прийняв, однак «згоден діяти солідарно з іншими країнами ЄС та НАТО».

До офіційних осіб Чехії за коментарями російські медіа не зверталися. Натомість УНІАН офіційно звернувся до посольства Чеської республіки в Україні з проханням прокоментувати повідомлення російських медіа. У відповідь посольство поширило офіційну інформацію щодо прийнятої депутатами постанови.

В перекладі постанови Палати депутатів, зокрема, йдеться про те, що палата депутатів Чехії «відкидає насильницьку анексію частини території України – Криму з боку Російської Федерації, вважаючи ці дії порушенням міжнародного права».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ria.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду