The New York Times: Володимир Путін приховує правду

Володимир Путін, The New York Times

Про це йдеться в редакційній статті «Володимир Путін приховує правду» на сайті The New York Times.

Він продовжує наполягати на тому, що ані російські солдати, ані поставки зброї не мають місця в конфлікті на сході України, незважаючи на докази протилежного, які надали НАТО, США та незалежні журналісти.

Минулого тижня, пише видання, Путін вчинив новий і особливо жорстокий поворот у своїй формулі обману, постановивши, що смерть або поранення російських військових у «спеціальних операціях» можна класифікувати як військові таємниці навіть у мирний час. Досі державну таємницю могли становити втрати тільки у воєнний час.

Указ сприяє атмосфері пропаганди й засекреченості, що була встановлена у радянські часи, і яку Путін так вперто намагався відродити. Це, на думку The New York Times, може призвести до арешту журналістів та правозахисників, які збирають і оприлюднюють інформацію про смерті солдатів, а також ще більше обмежити відкритий потік необхідної інформації. 

Особлива жорстокість цього указу проявляється на рівні особистому, оскільки близьким він ще більше ускладнить можливість отримання фактів про смерть чи травми військових. Критики російської влади також стверджують, що відмова Росії визнати, що її солдати беруть участь в боях, позбавляє можливості останніх отримувати виплати з інвалідності та допомогу на поховання, а також інші пільги.

Путін явно боїться політичної реакції росіян, пише американська газета, які можуть повстати проти його руйнуючої політики, якщо дізнаються правду щодо України. Опитування громадської думки у значній мірі продемонстрували, що рівень підтримки Путіна вісокий та багато росіян не вірять, що їхні військові сили беруть участь в конфлікті в Україні. 

Однак це може змінитися. В нещодавній доповіді члени політичної опозиції в Росії заявили, що в усякому разі 220 російських військових регулярної служби загинули в Україні з весни минулого року. А також є ознаки того, що втрати зростають: поранені  солдати з’являються в лікарнях, нові могили на кладовищах, десятки військових похоронів протягом  мінулого року та свідчення про родичів загиблих.

Деякі аналітики припускають, що новий указ може бути ознакою того, що Путін готується до чергового військового наступу в Україні.

Однак, незалежно від розпоряджень російської влади, росіяни мають доступ до інтернету, а тому навіть у селах інформація стає доступною, пише The New York Times. Путін, на думку редакції, не зможе розраховувати на підтримку своїх громадян, якщо ще більше молодих людей вертатиметься додому в мішках.

comments powered by Disqus