Нолан Петерсон – про омріяну роботу та своє перебування в Україні

Нолан Петерсон – про омріяну роботу та своє перебування в Україні

17:20,
19 Червня 2015
3341

Нолан Петерсон – про омріяну роботу та своє перебування в Україні

17:20,
19 Червня 2015
3341
Нолан Петерсон – про омріяну роботу та своє перебування в Україні
Нолан Петерсон – про омріяну роботу та своє перебування в Україні
Автори:
Нолан Петерсон впродовж останнього тижня перебував з українськими військовими, пише автор матеріалу Лаура Оуен. Він – перший американський журналіст, який це зробив. Але Петерсон – не міжнародний кореспондент великої газети чи інформаційної агенції. Радше, він перший і єдиний міжнародний кореспондент американського новинного порталу The Daily Signal, якому виповнився лиш рік, і який був запущений стратегічним дослідницьким інститутом США The Heritage Foundation.

Матеріал про Нолана Петерсона в NiemanLab має назву: «Це робота моєї мрії»: як один журналіст став першим міжнародним кореспондентом The Daily Signal».

Його резюме, пише автор статті, єдине, в якім вона бачила подібні поєднання: «220 годин бойового польоту в якості пілота місії U-28A», «ступінь магістра за спеціальністю «Французька цивілізація, культура та суспільство», «Подолав повний марафон через льодовик в Антарктиді, щоби зібрати кошти для неприбуткової організації Special Operations Warrior Foundation, що допомагає військовим та членам їх родин».

«Люди насправді не розуміють, як виглядає світ за межами Америки», - каже Петерсон. «Коли я отримав можливість покинути військову справу й задуматися про кар’єру, яку я оберу наступною, я хотів зайнятися чимось, що дозволить мені поділитися з людьми тими думками і життєвим досвідом, що здобув я».

Нолан Петерсон вперше прибув до України у 2014 як журналіст-фрілансер. І лишався в країні декілька місяців. Якраз перед тим, як бої знову розгорнулися, він поїхав.

«У мене було кілька друзів, які працювали журналістами, і яких спіймали під час боротьби. Вони розповідали мені, що відбувалося. Це, фактично, була різанина. І я відчайдушно прагнув повернутися в Україну», - розповів він.

Петерсон почав писати листи в американський дослідницький інститут Heritage Foundation. «Я намагався передати той факт, що ця війна не отримує достатньо уваги з боку медіа, скільки мала би», - каже журналіст.

«Серйозність того, що відбувається тут, не передається адекватно. Це нагадує стиль ведення Другої Світової – коли в Європі точилися бої, здавалося, що більшість людей навіть не знала про це».

«Я шукав когось, хто міг мені заплатити», - сказав Петерсон.

Він наголосив: «Це все, чого я хотів. Мені був потрібен хтось, хто достатньо цінував міжнародну журналістику, щоби інвестувати у когось, хто буде в ній працювати». Петерсон додав, що багато ЗМІ настільки одержимі статистикою переглядів, що вони не бачать сенсу інвестувати в міжнародного кореспондента: «Я навіть не можу сказати, у скількох місцях мені відмовили, однак у Daily Signal погодилися платити».

ЗМІ підписало з журналістом контракт і тепер виплачує Петерсону місячну заробітну плату, покриває інші його витрати, такі як перельоти чи ті, що необхідні для спорядження та безпеки.

Нолан Петерсон - колишній льотчик ВПС США та ветеран воєн в Іраці та Афганістані. Він - випускник Військово-повітряної академії США, має вчені ступені від Коледжу Мідлбері, Сорбонни в Парижі, і школи журналістики Північно-західного університету.

Як журналіст Нолан був прикріплений до бойових одиниць під час війни у Афганістані, висвітлював з лінії фронту конфлікт в Україні, а також супроводжував військові підрозділи США по всій Європі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
aattp.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду