The New York Times та New Yorker виграли Пулітцера за розслідування про Гарві Вайнштейна
The New York Times та New Yorker виграли Пулітцера за розслідування про Гарві Вайнштейна
Як повідомляє BBC, це найпрестижніша нагорода в американській журналістиці. Розслідування The New York Times та New Yorker допомогло звільнити відомого кінопродюсера Гарві Вайнштейна, якого звинувачують в сексуальних домаганнях та зґвалтуваннях. Сам продюсер стверджує, що усі сексуальні контакти відбувалися за взаємною згодою. Розслідування також дало поштовх до початку руху #MeToo, який викриває культуру насильства в багатьох інших індустріях, не тільки кіновиробництві. Більше про це можна прочитати за посиланням.
В номінації «Репортаж» перемогла газета The Press Democrat за висвітлення пожеж, що спустошили місто Санта-Роса та округа Сонома. Газета використовувала у своїх репортажах безліч інструментів, включаючи фото-, відео- та соціальні мережі, щоб надати читачам оперативні та достовірні новини про просування пожеж.
В категорії «Розслідувальний репортаж» організатори премії вирішили нагородити The Washington Post. Газета висвітлювала вибори до Сенату в штаті Алабама й звинувачення щодо одного з кандидатів, Роя Мура, в сексуальному насильстві щодо неповнолітніх. Як повідомляється, більшість інцидентів відбулися наприкінці 1970-х років. Проти Мура висунули обвинувачення дев’ять жінок.
Номінацію «Новинна фотографія» виграв Райан Келлі (Ryan Kelly) з газети The Daily Progress. Він зняв як автомобіль в’їхав у натовп під час маршу крайніх правих у Шарлотсвіллі.
В номінації «Репортажна документальна фотографія» нагороду отримали фотографи агентства Reuters за висвітлення кризи біженців мусульманської меншини Рохінджа, які намагаються виїхати з М'янми через етнічні чистки.
Нагороду за «Місцевий репортаж» виграло видання The Cincinnati за проект про епідемію героїнової залежності в місті Цинциннаті (штат Огайо). Редакція залучила до проекту 60 репортерів, які розповідали про проблеми наркозалежності кожен зі свого району. За час створення матеріалів для цього проекту журналісти зафіксували 18 смертей, принаймні 180 випадків передозування наркотиками, понад 200 арештів наркозалежних людей та народження 15 немовлят з вродженими проблемами зі здоров’ям через наркозалежність батьків.
У «Національному репортажі» перемогли The New York Times та The Washington Post. Газети відзначили за глибоке та послідовне висвітлення російського втручання у президентські вибори 2016 року та зв'язки з кампанією обраного президента Дональда Трампа, його перехідною командою та в кінцевому підсумку його адміністрацією.
В категорії «Міжнародний репортаж» виграли репортери Reuters Клер Болдуін (Clare Baldwin), Ендрю Маршалл (Andrew R.C. Marshall) та Мануель Могато (Manuel Mogato). Їх відзначили за висвітлення боротьби із наркоторгівлею на Філіппінах. Президент країни Родріго Дотерте дозволив вбивства людей, яких підозрюють у наркоторгівлі. За рік з часу приходу Дутерте до влади в червні 2016 року під час кампанії боротьби з наркотиками було ліквідовано понад 3000 осіб.
Повний перелік номінацій та переможців Пулітцерівської премії дивіться тут.
Про переможців минулого року можна прочитати тут.