Журналіст повідомляє, що прокуратура закрила справу про напад співробітників СБУ на знімальну групу «Схем»

Журналіст повідомляє, що прокуратура закрила справу про напад співробітників СБУ на знімальну групу «Схем»

10:18,
6 Січня 2016
1823

Журналіст повідомляє, що прокуратура закрила справу про напад співробітників СБУ на знімальну групу «Схем»

10:18,
6 Січня 2016
1823
Журналіст повідомляє, що прокуратура закрила справу про напад співробітників СБУ на знімальну групу «Схем»
Журналіст повідомляє, що прокуратура закрила справу про напад співробітників СБУ на знімальну групу «Схем»
Автори:
Журналіст Михайло Ткач, який працює у проекті «Радіо Свобода» і «UA:Першого» «Схеми. Корупція в деталях», повідомив, що військова прокуратура закрила справу про напад співробітників СБУ на знімальну групу програми, що стався 2 жовтня 2015 року.

Про це він написав у своєму Facebook.

Михайло Ткач з посиланням на свого адвоката повідомив, що справу було закрито ще 31 грудня 2015 року. «Тільки що адвокат повідомила, що справу про напад співробітниками СБУ 2 жовтня на нашу знімальну групу закрито 31 грудня. Сподіваюся, що не опівночі», - написав він.

Нагадаємо, 2 жовтня співробітники Служби безпеки України затримали в Києві під час виконання професійних обов’язків знімальну групу спільного проекту «Радіо Свобода» і «UA:Першого» «Схеми. Корупція в деталях» – журналіста Михайла Ткача й оператора Кирила Лазаревича – та пошкодили знімальну техніку.

Згодом співробітники СБУ відпустили журналістів програми «Схеми». Голова СБУ Василь Грицак пообіцяв провести службове розслідування.

Військова прокуратура Київського гарнізону відкрила кримінальне провадженнящодо інциденту за перешкоджання законній роботі журналістів.

7 грудня минулого року головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив, що упродовж 20 днів буде ухвалене рішення за результатами розслідування стосовно нападу співробітників СБУ на знімальну групу програми «Схеми», і це рішення «задовольнить і суспільство, і журналістів "Схем", і всіх причетних»: «У найближчі 20 днів буде ухвалене законне рішення, яке задовольнить і суспільство, і журналістів "Схем", і всіх причетних. Це буде упродовж 20 днів, до нового року».

Михайло Ткач заявляє, що рішення військової прокуратури не може задовольнити постраждалих, адже це означатиме продовження безкарності нападів на журналістів. Він повідомив про оскарження висновку військової прокуратури.

«171 статті про протидію журналістської діяльності у військовій прокуратурі не побачили ні на цьому відео, ні в наших 8-ми годинних свідченнях. "Спасибі" Президенту і всім хто обіцяв "незалежне" розслідування. У нашій країні як і раніше можуть безкарно нападати на журналістів. Спасибі всім хто підтримував нас у цій нелегкій боротьбі з самою недоторканною структурою в країні. Звичайно ж, ми будемо оскаржувати це рішення», - підсумував Михайло Ткач.

Як раніше заявляла MediaSapiens керівник відділу розслідувань «Радіо Свобода» Катерина Горчинська, редакція і постраждалі журналісти були вкрай невдоволені ходом розслідування, яке веде військова прокуратура щодо нападу співробітників СБУ на журналістів.

Нагадаємо, 23 грудня під час засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, на якому депутати заслуховували хід розслідування нападу співробітників СБУ на журналістів програми «Схеми», начальник Головного управління СБУ в місті Києві та Київській області Степан Грещук повідомив, що начальника служби охорони пропускного режиму Служби безпеки України Юрія Бондарєва, який брав участь в інциденті із затриманням журналістів програми «Схеми. Корупція в деталях» Михайла Ткача і Кирила Лазаревича, звільнено із займаної посади.

Факт нападу співробітників СБУ на журналістів зафіксовано на відео з камер спостереження.

«Радіо Свобода» повідомила, що відеозапис з камер спостереження Служби безпеки України, на якому є безпосередній момент затримання журналістів «Схем», Служба безпеки намагалася приховати. Цей момент був вирiзаний із відео, наданого на вимогу голови СБУ Василя Грицака.

29 грудня у Печерському районному суді Києва відбулося судове засідання щодо адміністративної справи про перевищення службових повноважень начальником служби охорони пропускного режиму СБУ Юрієм Бондарєвим, який брав участь в інциденті.

Вiдео нападу було в повному обсязi надане судові, який дозволив оприлюднювати будь-яку iнформацiю з вiдкритого судового процесу.

Після допиту частини свідків засідання було перерване і продовжиться 14 січня 2016 року.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: "Радіо Свобода"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду