У Криму суд заарештував майно власника кримськотатарського телеканалу ATR
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Криму суд заарештував майно власника кримськотатарського телеканалу ATR
Про це повідомляє «ТАСС».
«Встановлено причетність Іслямова до злочину. Накладено арешт на його майно з метою забезпечення виконання вироку у кримінальній справі, тобто з метою відшкодування заподіяної шкоди», - сказала Наталія Поклонська
При цьому вона не уточнила, про яку саме справу йдеться.
Також «прокурор» заявила, що не виключає, що майно Ленура Іслямова буде конфісковано в рахунок відшкодування збитку.
Пізніше в інтерв'ю «Радіо Свобода» Ленур Іслямов назвав такі дії смішними.
«Що може відібрати у мене ця Няш-мяша? Нічого забрати вона не може, бо те, що Богом мені дано, Богу належить і Богу піде. І те, що вона заарештувала моє майно в Криму для мене смішно, тому що нічого болючіше, ніж її керівники відняли у мене Крим, зробити не можливо. Я повернуся до Криму і все заберу!» – сказав гендиректор ATR.
У цьому ж інтерв'ю пан Іслямов заявив, що, окрім енергетичної, починається морська блокада Криму і анонсував запуск ще однієї блокади, не повідомивши деталей.
Як писав MediaSapiens, 2 листопада представники ФСБ РФ обшукала будинок бізнесмена Ленура Іслямова, який став одним з ініціаторів блакади Криму, а також помешкання його родичів і офіси кількох його компаній. Крім того обшуки відбулися й у колишнього редактора телеканалу Лілі Буджурової та екс-гендиректора каналу Ельзари Іслямової. Слідчий відділ УФСБ Росії по Криму порушив кримінальну справу проти власника ATR Ленура Іслямова.
Так званий «прем’єр-міністр» окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов у Facebook назвав обшуки «справедливою» реакцією на заклики Ленура Іслямова блокувати постачання продуктів та електроенергії до Криму з материкової України.
Міністерство внутрішніх справ України відкрило два кримінальних провадження за порушення прав громадян у Криму – щодо незаконного проникнення в житло та щодо перешкоджання законній діяльності громадських організацій, які виступають проти окупації Криму.
Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив, що тиск на телеканал ATR є тиском на весь кримськотатарський народ і на українське суспільство, а також закликав до відповідної реакції від органів прокуратури України. Радник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар написала заяву до Прокуратури Автономної Республіки Крим, що переїхала з окупованого Криму до Києва, за фактом незаконних дій ФСБ у Криму щодо колишніх співробітників і власника ATR.
Незалежна медіапрофспілка України звернулася до низки міжнародних організацій із проханням втрутитися в ситуацію та вплинути на російську владу, щоб припинити тиск та переслідування журналістів.
Президент України Петро Порошенко назвав обшуки у журналістки Лілі Буджурової і співробітників телеканалу ATR в анексованому Росією Криму помстою російської влади за їхню позицію.
Ліля Буджурова подала позов проти співробітників ФСБ через недопуск її адвоката на обшук. Але Київський районний суд Сімферополя відмовився його задовольнити.