Al Jazeera запускає новини, інтегровані з соціальними медіа

00:00,
18 Квітня 2011
1315

Al Jazeera запускає новини, інтегровані з соціальними медіа

00:00,
18 Квітня 2011
1315
Al Jazeera запускає новини, інтегровані з соціальними медіа
Не дочекавшись допуску на американський ринок через кабельні мережі, арабська телекорпорація пішла іншим шляхом.

В останні місяці, коли увага цілого світу була прикута до Північної Африки та Близького Сходу, головна інформаційна телекорпорація арабського світу – катарська «Аль-Джазіра» - відіграла у висвітленні хвилі революцій надзвичайно важливу роль. Телеканал у повній мірі використав потенціал соціальних медіа, поширюючи свою інформацію, залучаючи нових глядачів та організовуючи кампанію із вимогою пустити його на американський ринок.

 

Ще одним кроком у цьому напрямку стане запуск нової інформаційної програми The Stream («Потік») на англомовній версії Al Jazeera English. Особливістю проекту, за інформацією Fast Company,  є його глибока інтегрованість у соціальні медіа. Цільовою аудиторією програми є молода англомовна аудиторія, якій соціальні медіа замінили телебачення. «Якщо програма не використовує сучасні способи збирання, інтерпретації та подання інформації, ця аудиторія піде», - каже програмний директор англомовної «Аль-Джазіри» Пол Ідл. Програма має намір показати аудиторії свіжі обличчя, відмовившись від традиційних експертів заради обізнаних на певних темах онлайн-активістів.

 

За словами співведучого програми Дерріка Ешонґа, за концепцією The Stream є «онлайн-спільнотою, що має свою щоденну програму на телебаченні», тоді як зазвичай усе навпаки – є програма, яка будує спільноту прихильників в інтернеті. На сайті проекту новини оформлюватимуться за допомогою сервісу Storify, що дозволяє поєднувати відео з твітами та іншим соціальним контентом. Усе, що відбуватиметься в ефірі, коментуватимуть на сайті – до, під час та після показу. Кожен новий випуск телепрограми доповнюватиметься новою інформацією та обговоренням попереднього випуску. Редакція розглядає онлайн-спільноту як своєрідну фокус-групу, виходячи з уподобань якої складатиметься порядок денний програми.

 

Про те, що програма знаменує нові спроби «Аль-Джазіри» вийти на американський ринок, недвозначно свідчить базування редакції у Вашингтоні та двоє ведучих-американців.». Власне, жодних офіційних перешкод для виходу «Аль-Джазіри» в американські кабельні мережі та супутникові платформи платного телебачення, окрім неспроможності досягти згоди, - можливо, тут відіграють певну роль політичні упередження, - немає.  На каналі кажуть, що за президентства Джорджа Буша відмова пускати арабського мовника в кабельні мережі мала явний політичний підтекст, одначе тепер риторика змінилась. Нещодавно державний секретар США Гіларі Клінтон похвалила продукт катарського телеканалу, назвавши його «справжніми новинами Утім, The Stream не зосереджуватиметься лише на Америці, висвітлюючи події всього світу.

 

Сайт програми стане доступним сьогодні за адресою http://stream.aljazeera.com/, а телепрограма з’явиться в ефірі 2-го травня.

 

«Медіаграмотність» 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду