Гентський вівтар оцифровано із використанням рентгенівської та інфрачервоної фотографії надвисокої якості

00:00,
29 Лютого 2012
6994

Гентський вівтар оцифровано із використанням рентгенівської та інфрачервоної фотографії надвисокої якості

00:00,
29 Лютого 2012
6994
Гентський вівтар оцифровано із використанням рентгенівської та інфрачервоної фотографії надвисокої якості
На Closer to Van Eyk вівтар можна роздивитися як у складеному, так і у розгорнутому вигляді, побачивши навіть найменші тріщинки, а інфрачервоне та рентгенівське просвічування дає змогу бачити більш ранні промальовки, сховані під пізнім шаром фарби. MS відзняв для вас декілька епізодів вівтаря.

Closer to Van Eyk – спільний цифровий проект Королівського інституту культурної спадщини (Royal Institute for Cultural Heritage), бельгійського проекту із популяризації фламандського мистецтва Lukasweb та Брюссельського університету Vrije Universiteit Brussel.

«Глядачі можуть змінювати масштаб зображення настільки близько, що побачать найменші дерева і вікна собору, не більше за тріщини, якими покрився Гентський вівтар, починаючи із завершення роботи у 1432 році. Фрагмент із кров’ю, що ллється із грудей жертовного ягняти, може бути зібльшено настільки, що перед нашими очами з’явиться гігантський кривавий водоспад», – відзначає проведену епічну роботу з макрофотографії The New York Times.

Кров жертовного ягняти. Відкритий вівтар.

Загальнодоступність такої роботи повинна стимулювати появу інших арт-проектів, у яких мистецтво зустрічається із сучасними технологіями, висловлює сподівання викладач історії мистецтв у Queen’s University, Кінгстон, Онтаріо, Рон Спронк (Ron Spronk).

Гентський вівтар було освячено 6 березня 1432 року, напис на ньому свідчить, що роботу розпочав «величніший з усіх» Х’юберт ван Ейк (Hubert van Eyck), а завершено «другим у мистецтві», його братом Яном (Jan van Eyck).

Вівтар складається з 24 панелей, обидві сторони яких покрито живописом, і представляє собою сюжетну панораму як у закритому, так у і розгорнутому вигляді. При цьому розгорнутому вигляді вівтар в два рази більший, ніж у закритому.

На зовнішній стороні зображено донатора та його дружину, котрі моляться перед статуями Іоанна Хрестителя та Іоанна Богослова.

Закритий вівтар.

У розгорнутому вигляді вівтар демонструє Бога-Отця, з короною у ногах, яка демонструє вищість над усіма царями, навколо нього – Богоматір та Іоанн Хреститель, завершують ряд фігури Адама і Єви.

Панорама повністю розгорнутого вівтаря.

Очі Єви. Максимальне наближення.

1934-го року було викрадено панель вівтаря «Праведні судді», у чому перед смертю зізнався житель Генту Арсен Куденріт. Панель так і не було знайдено, і у 1945-му її замінили на копію.

Під час другої світової війни нацисти ховали вівтар у одній з покинутих шахт, звідки його дістали та повернули 1945 року до Бельгії солдати американської армії.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Closer to Van Eyk
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду