BBG радить «Голосу Америки» і «Радіо Свобода» більш наполегливо працювати у Росії

00:00,
10 Травня 2013
2891

BBG радить «Голосу Америки» і «Радіо Свобода» більш наполегливо працювати у Росії

00:00,
10 Травня 2013
2891
BBG радить «Голосу Америки» і «Радіо Свобода» більш наполегливо працювати у Росії
Ради управляючих з іномовлення США (Broadcasting Board of Governors, BBG) радить редакціям «Голосу Америки» і «Радіо Свобода» більш наполегливо працювати для російської аудиторії через зменшення у країні кількості незалежних ЗМІ. Про це повідомляється у заяві BBG.

Заяву Рада управляючих з іномовлення США оприлюднила після того, як 3-7 травня Москву відвідали члени правління BBG Сьюзен Маккью (Susan McCue) і Майкл Міхен (Michael Meehan).

«Враховуючи той факт, що кількість незалежних ЗМІ у Росії швидко зменшується, ми звернулися до менеджменту «Радіо Свобода» і «Голосу Америки» з проханням подвоїти зусилля цих міжнародних медіа американського походження, працюючи для російської аудиторії. У Москві ми зустрілися з багатьма російськими борцями за громадянські права – після цих зустрічей ми розуміємо, що важливо співпрацювати з накращими, найдосвідченішими репортерами для того, щоб висвітлювати російські події», – відзначається у заяві BBG.

Посилаючись на дані «Репортерів без кордонів» (RSF), BBG зауважує: після повернення Володимира Путіна у президентське крісло в Росії було ухвалено низку «репресивних» законів, котрі суперечеть ідеям свободи слова і розвитку незалежної преси.

У січні 2013 року про відставку оголосив голова «Радіо Свобода» Стів Корн (Steve Korn). Корн пояснив своє рішення особистими причинами, однак журнал World Affairs випустив матеріал з цитатою члена BBG Віктора Еша (Victor Ashe), який назвав Стіва Корна «величезним розчаруванням» на посаді директора «Свободи» і людиною, котра перевершила Путіна у ролі ворога ЗМІ. Тоді ж виконуючим обов’язки президента і генерального директора «Радіо Свобода» став Кевін Клоуз (Kevin Klose), за кандидатуру якого одностайно проголосували члени BBG.

«Радіо Свобода» з 10 листопада 2012 року почала виходити в ефір через інтернет, припинивши мовлення на середніх хвилях у Москві – єдиному місті Росії, де радіостанція мала ліцензію на мовлення. У вересні керівником російської служби «Радіо Свобода» було призначено Машу Гессен.

Пізніше стало відомо про звільнення інтернет-редакції ресурсу у повному складі. Гессен заявила, що не має відношення до цього рішення –у своєму Facebook журналіст пояснила, що її покликали на посаду директора вже реформованої служби, а кадрові рішення приймалися до її вступу на посаду.

Звільнені співробітники радіостанції зверталися до Кевіна Клоуза із відкритим листом. У ньому журналісти просили повернути їм роботу, а також зауважували, що Стівен Корн, його головні представники Джулія Рагона (Julia Ragona) і Дейл Коен (Dale Cohen), а також Маша Гессен, зіпсували їхню репутацію. Остання, вказали журналісти, є фігурою далекою від захисту гуманістичних цінностей і практикує більш м’яку журналістику на власному «Радіо Гессен». Після втрати роботи екс-працівники «Радіо Свобода» також створили власний проект, сайт SvobodaNew.

Наприкінці квітня 2013 року Маша Гессен залишила посаду керівника російської служби «Радіо Свобода», відзначивши, що це було її власне рішення.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: Magacin.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду