The New Yorker запросив читачів ділитися інформацією через анонімний канал
The New Yorker запросив читачів ділитися інформацією через анонімний канал
Редакція The New Yorker підготувала інфографіку, яка демонструє принцип дії Strongbox. Користувач, пояснюється у ній, підключається до анонімної мережі TOR, і надсилає повідомлення або документ, які проходять через низку проміжних серверів, – таким чином дані про користувача, зокрема, його IP-адреса, інформація про операційну систему і браузер, у отримувача відсутні.
Після цього співробітники The New Yorker завантажують файли через зашифрований канал на перший ноутбук, а відкривають їх на другому, спеціальному, лептопі – цей ноутбук не під’єднаний до інтернету і не має попередньо встановленої операційної системи, його ОС щоразу завантажується з програмного CD. На другому лептопі встановлено спеціальний ключ, котрий дозволить розшифрувати отримані файли.
Крім цього, після анонімного насилання інформації The New Yorker користувач отримує унікальний код, за допомогою якого може перевірити наявність відповіді від редакції журналу.
Strongbox працює на технології Deadrop, у розробці якої брав участь програміст Аарон Шварц (Aaron Swartz). Шварц закінчив життя самогубством у січні 2013 року. Новина про його смерть внаслідок депресії через ймовірний тиск з боку влади і можливу співпрацю з WikiLeaks дала поштовх дискусії про свободу інтернету. Вихідний код Deadrop розповсюджується вільно і може бути використаний іншими програмістами.