«РИА Новости» запускає проект «Незалежні медіа Росії. Чверть століття»

00:00,
17 Вересня 2013
1241

«РИА Новости» запускає проект «Незалежні медіа Росії. Чверть століття»

00:00,
17 Вересня 2013
1241
«РИА Новости» запускає проект «Незалежні медіа Росії. Чверть століття»
Проект розповідатиме про історію пострадянських ЗМІ, починаючи з 1989 року, повідомляється  на сайті «РИА Новости».

В основі проекту будуть події, пов’язані із заснуванням чи закриттям важливих ЗМІ, публікацією суспільно значимих текстів, реорганізацією, кадровими змінами, появою нових медійних форматів чи зміною власників.

«Дивно було б розмірковувати про майбутнє ЗМІ, не вивчивши академічно та детально їх минуле, - зауважує головний редактор РИА Новости Світлана Міронюк. – Новітня історія російських медіа порівняно коротка, але драматична та насичена. Сприйняття пластів подій, вчинків, фігур і брендів світу ЗМІ за 25 років викривлене особистими оцінками одних, та незнанням фактів і деталей іншими. Цей проект повинен заповнити лакуни мультимедійної історії пострадянських ЗМІ: від фактології до свідчень очевидців».

Проект є «відкритим»: редакція звертається до тих, у кого збереглись особисті архіви, фотографії, документи, спогади та пропонує надсилати їх на електронну адресу редакції.   

Автор проекту -  журналіст Гліб Морєв, який  був шеф-редактором розділу  «Медіа» сайта OpenSpace.ru. З 2012 року — шеф-редактор відділу «Література» сайту Colta.ru.

Він вважає, що фактичне реформування СРСР розпочалось з реформування ЗМІ і наступного року можна відзначати 25-річчя відродження незалежної російської преси. За його словами, останніми роками тема історії пострадянських ЗМІ – від телебачення до друкованих та інтернет-видань - стала популярною, однак вона висвітлена у публікаціях нерівномірно. Мета проекту – заповнити ці пробіли.

«Фактично  сайт «РИА Новости» стане енциклопедичним ресурсом, базою даних, без звернення до якої серйозна розмова про розвиток вітчизняних медіа в новітню епоху була б неможливою», - пояснив Гліб Морєв.

У проект увійдуть інтерв’ю з видатними діячами медіасфери останніх двох десятиліть, а також аналітичні матеріали, підготовані експертами. Крім того, на сайті будуть опубліковані архівні матеріали, відео, аудіозаписи та документи з історії ЗМІ.

Як сказав у коментарі для Lenta.ru Гліб Морєв, історія медіа буде розповідатися через окремі людські історії. Нові матеріали з’являтимуться раз на тиждень – скільки триватиме проект,  поки що не відомо.

Зараз на сайті вже опубліковані декілька інтерв’ю, які присвячені кінцю епохи самвидаву та появі перших незалежних ЗМІ. Зокрема, йдеться  про такі видання як журнал «Гласність», газета «Експрес-Хроніка», газета «Совершенно Секретно»,  перше інформаційне агентство «Постфактум».

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: ria.ru
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду