Apple запустила спецрозділ з новинами напередодні виборів у Конгрес США
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Apple запустила спецрозділ з новинами напередодні виборів у Конгрес США
Новий розділ Apple анонсувала напередодні проміжних виборів до американського Конгресу. За задумом, цей розділ допоможе читачам стежити за перебігом виборів й надаватиме їм максимально точну та достовірну інформацію про них. Окрім поточних новин секція «The 2018 Midterm Elections» публікуватиме й аналітику та колонки від різних авторів. У цій секції з’являтимуться матеріали від різних медіа, як ліберальних, так і консервативних. Також The Washington Post, Axios і Politico будуть створювати ексклюзивний контент для цього розділу.
За словами головної редакторки Apple News Лорен Керн (Lauren Kern), сервіс намагається бути «відповідальним провідником» між медіа та читачами. «Коли найголосніші та найбільш радикальні голоси домінують в розмові, ми не чуємо одні одного. Ми хочемо виправити це в Apple News. Ми завжди будемо уникати поширення чуток та пропаганди», - запевнила вона.
Навіщо Apple це робить?
Після президентських виборів у США в 2016 році американські спецслужби встановили, що соціальні мережі активно використовувалися для поширення маніпулятивних новин та повідомлень. Підозрілі мережі акаунтів та проплачені рекламні оголошення у себе виявили платформи Facebook та Twitter. Згідно з розслідуванням, вплинути на результати виборів за допомогою соцмереж намагалася Росія.
Водночас починає широко вживатися поняття «фейкових новин» як фальшивої, часто сенсаційної інформації, яка розповсюджується під виглядом новин. Й в поширенні таких новин у першу чергу звинувачують великі технокомпанії, такі як Facebook, Google, Twitter. У відповідь компанії почали пропонувати різноманітні ініціативи, покликані зупинити поширення фейкових новин.
Google виділила фінансування в £ 150 000 для трьох проектів з фактчекінгу й запустила власний розділ з функцією перевірки фактів у Google News для мешканців США та Великої Британії. Facebook оновила свій алгоритм формування стрічки новин, опустивши у ньому сенсаційні та клікбейт-новини й створила окремі позначки про сумнівність джерел новини, які поширюються на платформі. При цьому допомагати соцмережі із цими позначками почали одразу кілька організацій з мережі International Fact-Checking Network - ABC News, AP, FactCheck.org, PolitiFact та Snopes. Також Facebook додала можливість самим користувачам скаржитися на фейки та оцінювати достовірність видань. До речі, на основі цих останніх оцінок Facebook вносила зміни у свій алгоритм.
Тож запуск нового розділу в Apple News є відповіддю на всі попередні провали технокомпаній у поширенні новин.
Чому це важливо?
Сервіс Apple Newsзапустився три роки тому й позиціонувався як платформа, на якій можна отримати доступ до оперативних новин. З того часу в Apple News та ЗМІ склалися неоднозначні стосунки - видавці критикували сервіс через низьку віддачу, але водночас позитивно сприйняли новини про те, що він надає їм більше контролю над публікацією рекламних оголошень.
Запускаючи розділ з ексклюзивним контентом до виборів, Apple News вкладає кошти у створення якісного контенту та у формування команди з журналістів та редакторів, замість того, аби довірити його наповнення автоматизованому алгоритму. Хоча сам сервіс каже, що залучення редакторів-людей не є пріоритетним для нього напрямком, але це все ж один з важливих принципів його роботи.
З іншого боку, через запуск таких спецпроектів Apple News може мітити на захоплення більш помітного місця на медіаринку: серед аудиторії є запит на надійну, перевірену інформацію й той, хто зможе її надавати, отримає увагу читачів.
Розділ «The 2018 Midterm Elections» буде активною до листопада 2018 року. В майбутньому Apple News розгляне запуск спецрозділів й щодо інших тем.